Forums

Home » Liferay Portal » magyarul

Combination View Flat View Tree View
Threads [ Previous | Next ]
toggle
Balázs Jilling
Web Content Jogosultság
December 17, 2010 5:44 AM
Answer

Balázs Jilling

Rank: Junior Member

Recent Posts

Sziasztok!

Tegyük fel, hogy belépek a Vezérlőpanelbe, ott kiválasztom az egyik Community-t, és a Webes tartalom alatt létrehozok egy új webes tartalmat.

A Jogosultságok alatt megadom, hogy az Anyone (Guest Role) is lássa a tartalmat. Nyugtázás után, a megfelelő Asset Publisher-ben viszont nem látszik, ha Guest-ként nézem az oldalt.

Később, a vezérlőpanelen, amikor kilistázom a webes tartalmakat és ott rákattintok a tartalom mellett a Műveletek -> Jogosultságok-ra, akkor látszik, hogy a Guest-nek nincsen megtekintési jogosultsága. A fenti lépésnek nem pont ez lenne az értelme, hogy ezt a jogosultságot beállítja?

Persze, miután itt beteszem a pipát a megfelelő helyre, akkor minden úgy látszik, ahogy kell. Csak nem értem, hogy ez miért nem történik meg a webes tartalom létrehozásakor.

6-os Liferay-t használok.

Köszi,
Balázs
Rix Beck
RE: Web Content Jogosultság
December 17, 2010 5:49 AM
Answer

Rix Beck

Recent Posts

Szia, ha a 6.0.5 bundle az, akkor asset publisher bug. Az svn trunkban van már javítás.
Balázs Jilling
December 18, 2010 1:34 AM
Answer

Balázs Jilling

Recent Posts

Szóval ha jól értem egy Asset Publisher bug miatt nem kap a Guest láthatósági jogosultságot a tartalomra?
Nekem az a gyanús, hogy a Vezérlőpanelen belülről hozok létre egy új webes tartalmat, ahol létrehozáskor megadom, hogy a Guest is láthassa. És szintén a vezérlőpanelen belül a webes tartalmak listájánál, amikor a Műveletek -> Jogosultságok-ra kattintok, akkor ott már az szerepel, hogy a Guest-nek nincsen joga a megtekintéshez. Azt nem látom, hogy ennek konkrétan hogyan van köze az Asset Publisher-hez, ha a hiba már a Vezérlőpanelen látható.
Rix Beck
December 18, 2010 6:43 AM
Answer

Rix Beck

Recent Posts

Így valóban nem biztos, hogy assetpub. Én megpróbáltam reprodukálni a hibát, de nem sikerült. Log nem ír valami furát?
Vilmos Papp
December 30, 2010 8:31 AM
Answer

Vilmos Papp

LIFERAY STAFF

Rank: Expert

Recent Posts

Szia!

6-osból pontosan melyiket használod? Milyen communityben hozod létre a tartalmat?

Üdv.
Vili
Balázs Jilling
January 2, 2011 2:20 AM
Answer

Balázs Jilling

Recent Posts

6.0.5-t.
Legyen mondjuk (az alapértelmezetten kívül) 2 community-m, A és B. Ha az A-ban létrehozok egy tartalmat a fent leírt módon, akkor azt csak az A tagjai látják. Ahhoz hogy más is lássa, újra végig kell játszani a láthetósági beállítást a fent leírt módon.
Vilmos Papp
January 3, 2011 12:23 AM
Answer

Vilmos Papp

LIFERAY STAFF

Rank: Expert

Recent Posts

Szeritnem ott van a hiba, hogy különböző communityk között nem így kellene tartalmat megosztani, hanem a Global scope-on keresztül. Esetleg azt próbáld ki!
Balázs Jilling
January 3, 2011 3:03 AM
Answer

Balázs Jilling

Recent Posts

Ezzel pusztán csak az a baj, hogy az viszont fontos lenne, hogy ezek a tartalmak olyan szinten elkülönüljenek, hogy az adott communityhez tartozó, de mindenki által látható tartalmak legyenek.