Foren

Liferay shopping service nyűg

thumbnail
Richard Kovacs, geändert vor 13 Jahren.

Liferay shopping service nyűg

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 14.06.10 Neueste Beiträge
Sziasztok!

LR Shopping...Service-vel bajlódom, és nem tudom mitévő legyek, ezért kérlek benneteket segítsetek. A Liferayben an alapból shopping portlet, ami egy csomómindent tud, amire szükségem van, de sajna a designje miatt, csak adminisztrációs felületnek használhatom, a publikus megjelenést servizekkel próbálom megoldani. A problémá a következő:
Az alap service hívások, amiket a ShoppingItemLocalServiceUtil bír nyújtani eléggé soványak, persze alkalmasak egy group összes kategóriájának lekérdezésére, vagy az összes termék lekérdezésére, de amikor már bizonyos szempontok szerint szeretnék szűrni, akkor használnom kéne a DynamicQuery-t. A gondd ezzel az, hogy mikor létrehozom a DQ-t DynamicQuery query = DynamicQueryFactoryUtil.forClass(ShoppingItem.class), és megpróbálom meghívni ShoppingItemLocalServiceUtil.dynamicQuery, akkor azt mondja, hogy a ShoppingItem implementációját a ShoppingItemImpl, vagy ShoppingItemModelImpl, most hirtelen nem emlékszem nem találja. Persze, hogy nem, mert az meg a portal-impl.jar-ban van benne. Na és ezen a ponton meg vagyok lőve, a LR által ajánlott módszerekkel nem lehet szerintem a problémát orvosolni, de plz FIXME! Jó ez a Service réteg, csak éppen semmire. A JournalArticleService volt a másik amivel próbálkoztam még, attól sem lettem boldog emoticon megosztom veletek. Kikértem bizonyos cikkeket a servicetől, egyébként ez a service jobban konfigurálható mint a Shoppingok. A service visszaadta minden verzióját. Hosszas googlezás után találtam egy JIRA issuet!! hogy ha negatív verzióval hívom meg, akkor az aktuálisat adja vissza. Persze vissza is adta, de annyiszor ahány verzió létezett a cikkből, tehát ha van 1.0, 1.1, 1.2, akkor az eredmény 3 db 1.2. Tehát ismét az van, hogy vagy megvalósítóm a keresési szűrési lapozási dolgokat Java kódból, és memóriában tartom az összes cikket, terméket etc, vagy a hajamra kenhetem az egészet.

van esetleg valami ötlete, vagy tapasztalata az itt említett dolgokról?

Köszi,
Ricsi
thumbnail
Richard Kovacs, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 14.06.10 Neueste Beiträge
Hali!

Hagyom a beépített shopping portletet, mert magyar nyelv esetén a 65 Ft-os termék szerkesztésekor 6500 Ft- lesz, ugyanis a lokalizációnak köszönhetően a szerkesztő formba 65,00 kerül, amit nem tud értelmezni a portlet és elmenti szépen 6500-nak.
thumbnail
Vilmos Papp, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

Liferay Master Beiträge: 529 Beitrittsdatum: 21.10.10 Neueste Beiträge
Kedves Ricsi,

Megértem, hogy a bugok nehezítik a fejlesztést, de pont ezért jó, hogy nyílt forrású a rendszer, hogy ne kelljen várnod arra, míg valaki kijavítja a hibát, mint a zárt forrású rendszereknél, hanem akár te is megteheted. A pénz formázási hibára kitérve, kipróbáltad esetleg, hogy ne 65,00-t adjál meg, hanem 65.00-t?

Üdv.
Vili
thumbnail
Richard Kovacs, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 14.06.10 Neueste Beiträge
Vilmos Papp:
Kedves Ricsi,

Megértem, hogy a bugok nehezítik a fejlesztést, de pont ezért jó, hogy nyílt forrású a rendszer, hogy ne kelljen várnod arra, míg valaki kijavítja a hibát, mint a zárt forrású rendszereknél, hanem akár te is megteheted. A pénz formázási hibára kitérve, kipróbáltad esetleg, hogy ne 65,00-t adjál meg, hanem 65.00-t?

Üdv.
Vili


Kedves Vili!

Köszönöm a gyors reakciót emoticon Az árnak én 65-öt írtam be, nem is volt gond, csak mikor újra visszamentem a szerkesztőbe, akkor az inputba formázva tette az árat, és akkor romlott el, tehát minden szerkesztéskor újra és újra be kell írni az árat. Egyébként a képet is törli, ami fel lett mellé téve, és itt kanyarodnék vissza a nyílt forráshoz, ami szép és jó, meg köszönet, de jelen esetben először is hiányzik egy osztály, ami nagyban megakadályozza a munkát (lehet, hogy ez direkt nem elérhető, de akkor meg mi a kutyafülének van ott a metódus, ha egyszer nem lehet meghívni). Egy nem túl elegáns megoldással ezen túlléptem, aztán észrevettem, hogy az ár is elromlik, aztán meg a kép. Persze kijavíthattam volna mind a 3 hibát, csak semmi sem garantálja, hogy nem lesz majd negyedik meg ötödig mikor a mélyére ások a dolognak. Ezért inkább hagytam az egészet, és írok egy saját modult pont. De hogy félre ne értsd nem lustaságból, volt már, hogy kijavítottam a forrást, sőt olyan is előfordult, hogy a patchet küldtem be.

Üdv,
Ricsi
thumbnail
Vilmos Papp, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

Liferay Master Beiträge: 529 Beitrittsdatum: 21.10.10 Neueste Beiträge
Kedves Ricsi,

Természetesen semmi nem garantálja, hogy nem lesznek további hibák, de ugye semmi sem tökéletes, de igyekszünk minden tőlünk telhetőt megtenni, hogy a Liferay-el öröm legyen dolgozni és verzióról verzióra kevesebb hibát találjatok benne. Ha mégsem szeretnél időt ölni egy saját modul fejlesztésébe, akkor még egy 3rd party megoldást tudok a figyelmedbe ajánlani, a Konakart nevű osCommerce alapú webshophoz úgy tudom van Liferay portlet frontend. Bár én még nem próbáltam de korábban hallottam róla és ha esetleg még azt meg tudod nézni és akkor meg tudsz spórolni magadnak egy csomó időt a fejlesztésen.

Üdv.
Vili
thumbnail
Vilmos Papp, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

Liferay Master Beiträge: 529 Beitrittsdatum: 21.10.10 Neueste Beiträge
Ha a szűrésekre térünk ki, akkor érdemes megnézni a ShoppingItemFinderUtil függvényeit, hiszen ott van lehetőséged szűrni. Esetleg vizsgáld meg, abban, hogy a getFinder() hívásnál használt megoldás használható-e neked a DQ-hoz.

Üdv.
Vili
thumbnail
Richard Kovacs, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 14.06.10 Neueste Beiträge
Vilmos Papp:
Ha a szűrésekre térünk ki, akkor érdemes megnézni a ShoppingItemFinderUtil függvényeit, hiszen ott van lehetőséged szűrni. Esetleg vizsgáld meg, abban, hogy a getFinder() hívásnál használt megoldás használható-e neked a DQ-hoz.

Üdv.
Vili


Ezt már csak kíváncsiságból ki fogom próbálni, köszi szépen.

Ricsi
thumbnail
Zoltán Somos, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

New Member Beiträge: 3 Beitrittsdatum: 02.02.10 Neueste Beiträge
Szia Richárd!

Mi is hasonló cipőben járunk, mint te. A Konakart-ot meg már próbáltuk, a többszöri authentikáció nem nyerte el a tetszésünket, nem is beszélve az esetleges skin-elésről.
Éppen ezért a webshop fejlesztéssel kapcsolatban esetleg fel lehetne venni veled a személyes kapcsolatot?

Köszi,
Zoli
thumbnail
Richard Kovacs, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 14.06.10 Neueste Beiträge
Zoltán Somos:
Szia Richárd!

Mi is hasonló cipőben járunk, mint te. A Konakart-ot meg már próbáltuk, a többszöri authentikáció nem nyerte el a tetszésünket, nem is beszélve az esetleges skin-elésről.
Éppen ezért a webshop fejlesztéssel kapcsolatban esetleg fel lehetne venni veled a személyes kapcsolatot?

Köszi,
Zoli


Szia!

Természetesen, ezen a mailcímen jpattern[@]{1}rhodeus\.hu.
Vilmos Kozma, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

Junior Member Beiträge: 68 Beitrittsdatum: 12.11.09 Neueste Beiträge
Hi,

Apró megjegyzés: ez a hiba már egy ideje benne van a rendszerben és nem csak a shopping portletet érinti, hanem általánosan kimondható, hogy a dynamicQuery nem használható plugin portletben. emoticon

Bővebben itt:

http://www.liferay.com/community/forums/-/message_boards/message/4998657

Üdv,
Vili
thumbnail
Richard Kovacs, geändert vor 13 Jahren.

RE: Liferay shopping service nyűg

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 14.06.10 Neueste Beiträge
A DynamicQuery problémára lett orvosság