Foren

Český překlad pro 6.1

thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 12 Jahren.

Český překlad pro 6.1

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Ahoj všichni!

Jak jste si asi všimli, tak na translate.liferay.com vznikl konečně projekt Liferay Portal. Pootle hlásí, že je třeba věnovat pozornost asi 3500 slovům.

6.1 by měla vyjít už brzy. Co myslíte, dokážeme zase dát dohromady nějakou použitelnou verzi?

Pár důležitých odkazů
* translate.liferay.com/cs
* Wiki - Translating Liferay using Pootle
* Wiki - Czech translation coordination wiki page

-- tom
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1 - 90%

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Tak už jsem na 90% - zbývá 2853 slov. Docela bych uvítal pomoc. Buď můžete jednoduše přidávat návrhy a nebo procházet řetězce, kde je zapotřebí spolupráce - označuji je jako "přibližné" (fuzzy).

Knowledge portlet - fuzzy, untranslated
Portál - fuzzy, untranslated

Svoje nápady a komentáře přidávejte normálně pomocí návrhů. Já se v tom pak prohrabu. Díky!
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Ahoj,
porovnal jsem terminologii v Pootle s tím, co máme ve wiki a už by to mělo souhlasit.

Přibyl nám ale nový termín backstage. A já se ptám: Co to jako je? emoticon Že by něco jako přípravné prostředí?
Navíc jsem narazil na due date. Jak se to má překládat? Jako datum "do"? Nebo datum zneplatnění?
thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Ahoj,

provedl jsem update trunku a backstage nemuzu najit, i kdyz tam byl. Ze by ho smazali? Chtel jsem se podivat, kde se to vyskytuje. Ze by to zase prejmenovali nekam zpatky?

Ohledne due date. Vyskytuje se to u workflow, takze by to melo byt neco jako datum splneni, vyprseni?

-- tom
Jiří Janák, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

New Member Beiträge: 22 Beitrittsdatum: 29.11.09 Neueste Beiträge
Tomas Polesovsky:
Ahoj,

provedl jsem update trunku a backstage nemuzu najit, i kdyz tam byl. Ze by ho smazali? Chtel jsem se podivat, kde se to vyskytuje. Ze by to zase prejmenovali nekam zpatky?

Ohledne due date. Vyskytuje se to u workflow, takze by to melo byt neco jako datum splneni, vyprseni?

-- tom


Souhlasim, "Datum splneni" mi zni nejlip.
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1 - 95%

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Ahoj,
díky, nemám si teď kde stáhnout trunk... :-/ Počkám s tím týden a když se to v lokalizaci nezmění, zkusím to zjistit jinde.

Datum splnění zní dost dobře.
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Ještě vás poprosím o jednu věc. Až budete mít chvilku, prosím, projděte projekt s terminologií. Díky!
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1 - 99%

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Ahoj,
právě jsem dosáhl na hranici 99%, se zbytkem si vážně nevím moc rady. Prosím, pište mi vaše nápady a komentáře jako návrhy k jednotlivým řetězcům. Nechcete-li, můžete klidně i sem nebo pomocí e-mailu.
thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1 - 99%

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Ahoj Milane. Poslouchej, ty ale valis, normalne me to zahanbuje emoticon

Fakt dost dobra prace.

-- tom
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1 - 99%

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
No, ona taková instalace prostředí pro vývoj SharePointu zabere dost času... Přece to nebudu dělat s prstem v nose, když s ním můžu ťukat něco užitečnýho. emoticon Od příštího týdne budou zase projektíčky, takže se k tomu vůbec nedostanu. emoticon

Jinak, lokalizaci aktualizovali a backstage prakticky zmizel - o problém méně. Ale stále tam je pár věcí, který bych potřeboval zkonzultovat. Udělal bych to takhle: pokud plně souhlasíš s mým "fuzzy překladem", přidej návrh ve stejném znění. (Zkusim probrat s klukama od Pootlu, jestli by do příští verze 2.2 stihli přidat něco jako hlasování. ;))
thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1 - 99%

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Mam to delat tak, ze odskrtnu, ze je to fuzzy, nebo to jenom potvrdit jako navrh? Nevim, jak to potom vidis v prehledu.
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1 - 99%

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Teď jsem znejistil. Máš tam zelený tlačítko Odeslat? Jestli ne, tak když to fuzzy odškrtneš, tak se nic nestane. Ani se to nedozvim. Spíš tam přidávejte ty návrhy. V tom se vyznám a je jednoznačný, že ten a ten, to myslí tak a tak. emoticon
Ty návrhy s komentářem, to je špica. ;)
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Hele, mám vůbec překládat termíny z OpenCMIS (Web Services ACL Service, Web Services Discovery Service, Web Services Multifiling Service, Web Services Navigation Service, Web Services Object Service, Web Services Policy Service, Web Services Relationship Service)?
thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Ja bych to osobne ani neprekladal. Jsou to konkretni nazvy sluzeb, zadna obecna anglictina.
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Je to pravda, no. A víš kde se to vyskytuje?
thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Zkusil jsem to dnes prohledat znovu a opet jsem to nenasel. Je to jen v Language*.properties souborech.
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Supr, díky moc za spolupráci.
thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 12 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Neni vskutku za co emoticon
Tomas Cerny, geändert vor 11 Jahren.

RE: Český překlad pro 6.1

New Member Beitrag: 1 Beitrittsdatum: 22.08.11 Neueste Beiträge
Ahoj.
Omlouvám se možná za zbytečný dotaz do špatného vlákna, ale nechtěl jsem zakládat zcela nové, když se to týká českého překladu LR 6.1.

Narazil jsem na takovou drobnost, se kterou si nevím vůbec rady. Nejsem programátor, takže nevidím do kódu a v překladech na Pootle jsem to nenašel.
Když použiju vyhledávací portlet, tak v zobrazených výsledcích se mi ukáží i dohledané kategorie. V angličtině se tam ukazuje titulek "Any Category". V češtině je tam použitý dost nešťastný termín "Jakýkoli Kategorie". Přijde mi, že to jsou dva samostatně přeložené termíny, protože na pootle jsem ani nenašel zmíněné slovní spojení pohromadě, bohužel však to česky nedává smysl. Mám portál provozovaný v češtině, tak to vypadá dost nepěkně a tahá to oči, leč nedaří se mi nikde najít způsob, jak dosáhnout opravy v překladu. S LR začínám, tak asi jen špatně hledám a nenacházím tu správnou cestu k nápravě.
Nemůžete mě někdo pošťouchnout, co se s tím dá dělat?

Jinak tohle je dost možná můj první příspěvek do české komunity, tak zdravím.
Tomáš