Foros de discusión

Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

thumbnail
Martin Kucerak, modificado hace 14 años.

Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

New Member Mensajes: 23 Fecha de incorporación: 10/03/10 Mensajes recientes
ahoj, prosim fundovane osoby o reakci

nastin problemu:
nejsem ale schopen zprovoznit guest stranku a homepage stranku (po prihlaseni) - zkusil jsem oba postupy zde uverejnene, ale ani jednim mi to nejde - vedel by nekdo poradit?
pracuji na webu pro jednu uzavrenou komunitu, potrebuji tudiz udelat uvodni stranku pro kazdeho (guest) a po prihlaseni aby se zobrazila stranka s nejakymi informace, nedari se mi
to ale zprovoznit

jsem ve stadiu:
neprihlasenemu uzivateli se zobrazi nejaka stranka a zadna jina, ale tato stranka se zobrazi i prihlasenym uzivatelum - tohoto stavu jsem docilil pres opravneni, ale tyto opravneni bohuzel funguji jen jednim smerem

vyzkousel jsem jiz oba zde zminene pokusy, v prislusnem [SOLVED] vlaknu, ale nedokazi docilit prislusneho stavu
thumbnail
Artur Linhart, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 459 Fecha de incorporación: 13/09/07 Mensajes recientes
Ahoj,

dá se to udělat přes naprogramování vlastních postLogin-akcí, které provedou daný redirect.

Podařilo se nám ale vyrobit způsob (ve verzi 5.1.2), který žádné programování nepotřebuje a dokonce funguje možná i pro více takovýchto komunit zároveň:

1. Uživatelé dané komunity nejsou členy Guest komunity a jsou členy pouze jediné takto neveřejné komunity

2. Na stránce Guest/public se udělá veřejná část webu, ten obsahuje pro přihlášení do soukromé části je někde link na public stránku dané komunity, která obsahuje pouze login masku do dané komunity (v nejmenším je public Guest komunita jen link na login stránku)

3. Po přihlášení se pak uživatel autoamticky přesměruje na soukromé stránky dané komunity.

Esenciální je bod 1 - pokud je uživatel členem Guest komunity, přesměroval se nám vždy na guest komunitu...

Máme to použito např. na webu http://www.rtclub.cz
thumbnail
Artur Linhart, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 459 Fecha de incorporación: 13/09/07 Mensajes recientes
A tak koukám jsem se spletl, je tam jen nalinkovaná standardní login stránka, s tou login stránkou v public komunitě to dělalo nějaké další potíže... Nicméně i tak jsme docílili takto požadovaného chování.
thumbnail
Martin Kucerak, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

New Member Mensajes: 23 Fecha de incorporación: 10/03/10 Mensajes recientes
bud ja chapu blbe tve reseni anebo si nerozumime:
vezme si defaultniho uzivatele Richard@7cogs.com - neni v zadne organizace, pouze v jedne komunite...pokud se dostanu na hlavni stranku, objevi se stranka z komunity Guest pro kohokoli neprihlaseneho...prihlasim se jako Richard@7cogs.com a zustanu porad viset na teto strance...i kdyz jsem jako admin nastavil homepage jinou stranku z jine komunity (kde je clenem Richard) - neco delam spatne anebo spatne chapu role v Liferay, ze mi to porad nefunguje? (priznavam, je toho tam na me zbytecne moc - ja toho tolik nepotrebuji: organizace, komunity, skupiny uzivatelu, role uzivatelu - neni toho zbytecne moc?)
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
Aha, tak to jsem tě taky špatně pochopil, Martine. Musíš vždycky blíže/přesně specifikovat, co vlastně chceš. ;)

Takže ti pomůže tahle hodnota (do portal-ext.properties)?
default.landing.page.path=/web/guest/nejaka-stranka

Více o default landing page portal properties 5.2.3

Zdar,
Milan
thumbnail
Martin Kucerak, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

New Member Mensajes: 23 Fecha de incorporación: 10/03/10 Mensajes recientes
super, to je ono, dekuji moc za reseni a omlouvam se za spatne specifikovany dotaz

jeste podotazka, predpokladam, ze portal-ext.properties vyzaduje pouziti nejakeho toho hooku, coz me privadi na pouziti SDK - kdyz potom prenasim ten portal na jiny PC, staci mi adresar s tomcatem a tam bude i cely tento portal i s hookem? jinymi slovy se hook deployne naporad?
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

[SOLVED] Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
V poho. Tak hlavně, že jsme se domluvili. emoticon

Těším se na další tvoje dotazy,
Milan
thumbnail
Artur Linhart, modificado hace 14 años.

RE: [SOLVED] Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 459 Fecha de incorporación: 13/09/07 Mensajes recientes
Nojo, Milane,

ale víš že je to problém pokud máš více komunit a u každé je chceš mít tu stránku jinou apod. Nehledě na problémy s možností definice portal-ext.properies při více instancích portálu...

Nenarazil jsi někde v portálu teď v nové verzi na možnost definovat tuhle "default landing page" přes aplikaci a ne v konfiguráku? Pokud ne, mohli bychom to zareportovat Juliovi, aby to tam dodělal, tuhle se ptal když jsme se viděli jestli ještě o něčem významném nevíme, co není přes portál definovatelné a přitom je to specifické pro instance a vadí to, že to nejde udělat přes aplikaci ale musí se lézt do konfiguráků...
thumbnail
Artur Linhart, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 459 Fecha de incorporación: 13/09/07 Mensajes recientes
Ahoj,

problém je právě v tom, že je členem komunity Guest, která je i defaultní.

Pokud uděláš public stránky komunity guest pro nepřihlášené uživatele a založíš další komunitu (tu neveřejnou), odstraníš Richard@7cogs.com z Guesta a dáš do téhle nové komunity, tak bys podle mne měl docílit toho chování o kterém jsem mluvil. Viz můj bod "1" ženesmí být členem komunity guest aby k přesměrování došlo...
thumbnail
Artur Linhart, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 459 Fecha de incorporación: 13/09/07 Mensajes recientes
ještě jsem zapomněl, že je třeba, aby takový uživatel neměl roli "Power user", protože v tom případě je, mám dojem, přesměrován na svou domácí stránku...
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
Přesně jak říkáš, Archie. Byl to ode mě "krok zpátky". Večer se na tu vlastnost mrknu.
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

RE: Jiná startovací stránka pro guest a jina pro přihlášené

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
Tak dneska se k tomu nedostanu. emoticon