Fórumok

dropline navbar

Gergő Szilágyi, módosítva 12 év-val korábban

dropline navbar

New Member Bejegyzések: 8 Csatlakozás dátuma: 2011.08.29. Legújabb bejegyzések
Üdv mindenki!

Még új vagyok a liferay-ben. Szeretném módosítani az alap témában lévő drop-down menüt,drop-line navbart szeretnék belőle csinálni. Amit eddig találtam: navigation.vm létrehoz rendezetlen listát hivatkozásokkal, melyek a kívánt oldalakra mutatnak, ezt a custom.css navigation részében leírtak formázzák.

A problémám a következő: csináltam egy rendezetlen listát html-ben tesztelni a css-t amit írtam a navbar-ra, ezen működik a drop-line menüm. A megfelelő módosításokkal (#navigation..) beillesztve a custom.css-be viszont nem működik, a dropline helyett dropdown marad.
custom.css:


#navigation ul
{
list-style-type:none;
padding:0;
margin:0;
position:absolute;
}

#navigation li
{
float:left;
text-align:center;
background-color:black;
}

#navigation a
{
display:block;
width:60px;
color: #AAA;
text-decoration: none;
}

#navigation a:hover, #navigation a:active, #navigation a:focus
{
background-color:blue;
}

#navigation li.selected ul 
{
left:0;
}

#navigation ul.child-menu
{
display:none;
}

#navigation li.selected ul.child-menu
{
display: inline;
}



Van valami más ami még befolyásolja a navbar kinézetét és müködését a custom.css-en kívül???
thumbnail
Vilmos Papp, módosítva 12 év-val korábban

RE: dropline navbar

Liferay Master Bejegyzések: 529 Csatlakozás dátuma: 2010.10.21. Legújabb bejegyzések
Szia!

Hogy állítottad elő a saját témádat? Vagy a rendszerét kezdted el túrni?

Üdv.
Vili
Gergő Szilágyi, módosítva 12 év-val korábban

RE: dropline navbar

New Member Bejegyzések: 8 Csatlakozás dátuma: 2011.08.29. Legújabb bejegyzések
Vilmos Papp:
Szia!

Hogy állítottad elő a saját témádat? Vagy a rendszerét kezdted el túrni?

Üdv.
Vili


Üdv!
Új témát csináltam és parentnek beraktam a classic-ot. Plugins SDK-t használok.

A hiba ott volt, hogy a position:absolute; és a display:inline; nem fér meg együtt a css-ben. Html-ben jó volt, de a liferay-ben már nem.

Más megoldást kerestem, átírtam a navigation.vm-et, mert nekem nem csak menü, almenü kell, hanem almenüknek is kell "alalmenü".
Most már csak azzal van gondom, hogy a lista szerkezetből fakadóan az almenük a szülőmenüjükhöz alatt jelennek meg nem a sor elején. Viszont ha a position-t absolute-ra állítom akkor visszarendeződnek egymás alá.

A képen látszik az About menü nyúlik a gyerek menük miatt, a gyerek menük nem a sor elején jelennek meg... erre keresem éppen a megoldást. Ha van ötlet, azt megköszönöm!

Ü:Gergő
thumbnail
Vilmos Papp, módosítva 12 év-val korábban

RE: dropline navbar

Liferay Master Bejegyzések: 529 Csatlakozás dátuma: 2010.10.21. Legújabb bejegyzések
Szia!

Olyan képet tudnál csatolni amin az elvárt működés látszik?