Fórumok

RE: Oprávnění na 6.1

Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Zdravím a prosím o radu - mám problém nastavit oprávnění. Snažím se využít LIferay pro vytvoření firemního intranetu. Cílem je, aby intranet byl dostupný odkudkoliv (pokud možno, nechci omezovat přístup přes IP nebo VPN), ale v tom případě musí být dostupný pouze přes přihlášení, tzn. guest může dostat pouze login screen. Zatím se mi povedlo, aby po zadání URL byl na veřejné stránce pouze portlet pro přihlášení a po přihlášení je uživatel přesměrován na privátní část portálu na HP. Po odhlášení je uživatel nasměrován na takto vytvořenou login page. To je fajn, ale pokud zadám URL domena/group/guest/home, dostanu se na privátní část portálu a vidím všechny portlety vč. navigace, i když nejsem přihlášený (!!).

Hledal jsem všude možně v nastavení, ale nic. V liferay mám pouze jeden jediný web "Intranet", který má public pages - jediná úvodní stránka s login widgetem a pak private pages, kde mám nasázené různé widgety a další podstránky. Pak mám jednu organizaci, která má přístup pouze na intranet.

Co mi nedochází..?
Pavel Horal, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 14 Csatlakozás dátuma: 2011.06.16. Legújabb bejegyzések
Na stránkách je potřeba uživateli Guest odebrat právo VIEW (Manage > Page > Permissions).
Nejsem si ale jistý, jak toto nastavení udělat globálně (resp. aby všechny nové stránky Guestovi VIEW nedávali by default).
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
To jsem zkoušel, ale nemám tam roli guest, viz screenshot.
Pavel Horal, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 14 Csatlakozás dátuma: 2011.06.16. Legújabb bejegyzések
Ale to je screen z /private stránek a ne z /guest stránek.
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
To způsobilo, že mi nefunguje widget login, pokud zadám URL portálu (tedy domena:8080/web/guest/home) - hlásí, že nemám oprávnění prohlížet. Ale pokud zadám URL privátní stránky (doména:8080/group/guest/home), vidím některé položky v navigaci (např. Dokumenty, Kalendář) a všechny widgety.
Pavel Horal, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 14 Csatlakozás dátuma: 2011.06.16. Legújabb bejegyzések
Vidíte ty položky v navigaci, u kterých má GUEST právo VIEW. Mimochodem /group/guest by default IMHO neexistuje.
thumbnail
Ales Rybak, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 20 Csatlakozás dátuma: 2008.01.15. Legújabb bejegyzések
Ano, private stranky pro vychozi site vytvoreny nejsou a je nutne je pridat ;-)
thumbnail
Ales Rybak, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 20 Csatlakozás dátuma: 2008.01.15. Legújabb bejegyzések
Me to prijde jako nejaka chyba - standardni chovani Liferay je takove, ze guest si nemuze zobrazit jakekoliv privatni stranky. Private stranky jste vytvarel rucne, nebo pomoci nejakeho importu / sablony / programove?
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Hmm, tak zpátky na stromy, tedy rm -Rf /var/www/intra...

Ještě se zeptám, možná trochu hloupě - nevíte o nějakém slušném návodu, jak jednodušše začít? Nerad bych zase udělal tu samou chybu (kterou ani nevim, kde jsem udělal..). Ty liferay návody mi nějak nejdou do hlavyemoticon
thumbnail
Artur Linhart, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

Expert Bejegyzések: 459 Csatlakozás dátuma: 2007.09.13. Legújabb bejegyzések
Jsem stejného názoru, někde asi musí být chyba, Guest se na privátní stránky nemůže normálně dostat... Bylo by zajímavé vědět co se přesně stalo, popř. to zareportovat na issues.liferay.com jako chybu, protože k tomuto by nemělo nikdy v žádném případě dojít...

Jinak stačí snad prostě jen vytvořit privátní stránky a v nastaveních dát třeba
default.landing.page
na nějakou stránku uvnitř těch privátních intranetovských stránek...

Viz např. http://www.liferay.com/community/wiki/-/wiki/Main/Customizing+the+default+page+after+login
thumbnail
Ales Rybak, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 20 Csatlakozás dátuma: 2008.01.15. Legújabb bejegyzések
Na me to pusobi, jako kdyby Vam v DB zustala nejaka opravneni pro uzivatele Guest.. to ze nejdou odklikat je samozrejme problem (dany funkcionalitou v LFR) a muze se jednat bud o nekonzistenci dat nebo primo bug v Liferay. Nicmene nehazel bych hned flintu do zita ;-) Zkuste jeste pred vycistenim cele DB procistit cache a portal:

- Control Panel > Server > Server Administration > Actions > Clear the database cache
- Control Panel > Server > Server Administration > Actions > Reindex all search indexes
- Control Panel > Server > Server Administration > Actions > Clean Up Permissions
- Control Panel > Server > Server Administration > Actions > Verify database tables of all plugins

Co se tyka materialu, kde se da neco najit, tak v cestine toho moc neni, v anglictine jsou nejlepsi informace asi primo na strankach liferay.com:
- User Guide - obsahuje pomerne hezky napsanou dokumentaci k funkcim portalu a jak je vyuzivat
- Univerisity - obsahuje odkazi napric celou znalostni bazi Liferay a tudiz i vice veci nez samotna User Guide. Je tak take sloziteji strukturovana a tudiz vice klikaci.
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Už jedu novou instalaci. Snad se mi nepodaří to něco zreprodukovat, tyhle bugy nemám rádemoticon Díky za rady, za chvíli budu potřebovat další ohledně importu MediaWiki a češtiny..
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Tak už jsem ten bug asi odhalil (teda, jestli je to bug):
při rozjetí portálu z Liferay bundlu se mi vytvořila nějaká ukázková stránka (konkrétně v Control panel -> Weby - nazval jsem si jí "intranet"). Můžu vytvořit nový web jen soukromý, to je ok, ale tenhle původní mi nejde smazat, že prý je systémový. A tady jsou "Soukromé stránky", ale i "Veřejné stránky". Když si dám zobrazit ty soukromé, dostanu onu zmiňovanou URL (která by podle něčího názoru neměla existovat) doména:8080/group/guest/home. A ta je, bohužel, dostupná i pro nepřihlášeného uživatele a má šablonu intranetu. Takže dokud se mi nepodaří smazat tenhle "web", asi se nikam nehnuemoticon
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Další zjištění: nově vytvořený web s url doména:8080/group/intra/home je nastavená jako soukromá, ale je vidět i nepřihlášenému uživateli. Začínám být v koncích, asi na to jdu úplně blběemoticon
thumbnail
Ales Rybak, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 20 Csatlakozás dátuma: 2008.01.15. Legújabb bejegyzések
To je hodne zvlastni - snazim se to zreprodukovat, ale neuspesne.. Jen pro jistotu - jedete primo na cistem Liferay? Jaky bundle - Tomcat? Jaka DB? Nejaka dalsi nastaveni?
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Ano, čistý Liferay v bundlu s Tomcatem, DB MySQL. Kdybyste měl chuť se na to podívat, dám Vám přístup a samozřejmě to zaplatím. Začíná to pro mě být zásadní zásek, ale musím to přes víkend rozjet...
thumbnail
Ondřej Životský, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

Junior Member Bejegyzések: 29 Csatlakozás dátuma: 2011.03.11. Legújabb bejegyzések
Na tento problém jsme už narazili. V Liferay portálu 6.1 se změnil způsob kontroly oprávnění pro přístup na stránky. Nevím, jestli je to feature nebo BUG, je třeba zjistit jaké je požadované chování... (pohnutka ke změně asi byla umožnit přístup na prvate stránky i nečlenům site. Nebo je to BUG)

Váš problém se mi podařilo reprodukovat až napodruhé (nová site ze šablony "intranet site", typu public, vytvořit privátní stránky) - info pro Aleše ;)

Takže řešením problému je jedna z možností (řazeno od nejhoršího řešení;) ):
[indent] * Upravte si site Liferay, která je tam defaultně vytvořena (přejmenuj na intranet, uprav veřejné i privátní stránky, portlety, ...)[/indent]
[indent] * Vytvořte si nový web bez šablony (klikneš na "přidat" a první možnost je "prázdný web"). Jako typ nastav soukromý. Stránky vytvořte soukromé/veřejné to je jedno, to se dá pak upravovat/měnit/mazat/...[/indent]
[indent] * Stáhněte si Liferay a před prvním spuštěním smaž adresáře "liferay-portal-6.1.0\tomcat-7.0.23\webapps\sevencogs-hook\" a "liferay-portal-6.1.0\tomcat-7.0.23\webapps\sevencogs-theme\". Ve wizardu si jako jméno portálu místo "Liferay" nastav "intranet". Pokud si najedeš na správu stránek, můžeš si přidat soukromé stránky .....[/indent]

- u všech řešení je kontrola oprávnění OK (na privátní stránky může jen uživatel, který je přihlášen a má na to právo)
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Postupoval jsem podle posledního bodu, tedy smáznul 7cock, rozjel. Pokud jsem zadal doménu, chtělo to přihlášení. Cool! Ta prokletá URL /group/guest/home neexistovala. Cool! Šel jsem tedy do nastavení Webů, byl tu můj intranet s nastavením "otevřít" - upravil jsem na "soukromé". Pak mi tu ale nehrála jedna věc: v základním nastavení byly "veřejné stránky", URL je /web/guest/home, kam když jdu, chce to po mně přihlášení. Soukromé stránky tam nebyly, takže jsem je přidal se šablonou Intranet site. A tady opět nastal problém(!): vznikla URL /group/guest/home, která NEvyžaduje přihlášení. To je podle mně už fakt bug.

Dokážu žít s tím, že po instalaci budu mít veřejné stránky, které budou vyžadovat přihlášení... Ale bude pak fungovat hierarchie uživatelů? Tedy, že některé skupiny uvidí něco, jiné něco víc, a jiné všechno?
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
A ještě jedno zajímavé zjištění: pokud vytvořím nový web, který nastavím jako "soukromé stránky", stejně je veřejně přístupný.. Vygeneruje to URL /group/nazev/home a tam žádné přihlášení není požadováno. V nastavení stránek a oprávnění role "guest" není, abych mohl odebrat právo zobrazit.
thumbnail
Ondřej Životský, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

Junior Member Bejegyzések: 29 Csatlakozás dátuma: 2011.03.11. Legújabb bejegyzések
A není tedy problém pouze v šabloně "intranet"? Zkuste vytvořit stránky bez šablony...
Pavel Horal, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 14 Csatlakozás dátuma: 2011.06.16. Legújabb bejegyzések
Potvrzuji nefunkčnost šablony "intranet". Pokud jsem vytvořil stránky z této šablony a nastavil, aby se stránky nakopírovali do private sekce, tak se zachovali práva z public sekce. Pokud jsem vytvořil stránku s "prázdnou" šablonou, tak se vše chovalo dle očekávání.

Kdo založí bug? emoticon
thumbnail
Ondřej Životský, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

Junior Member Bejegyzések: 29 Csatlakozás dátuma: 2011.03.11. Legújabb bejegyzések
Pavel Horal:
Potvrzuji nefunkčnost šablony "intranet". Pokud jsem vytvořil stránky z této šablony a nastavil, aby se stránky nakopírovali do private sekce, tak se zachovali práva z public sekce. Pokud jsem vytvořil stránku s "prázdnou" šablonou, tak se vše chovalo dle očekávání.

Kdo založí bug? emoticon


Super ;)

Šablona bude asi "natvrdo" v DB a bude mít špatně oprávnění.... Určitě to chce nahlásit (pokud už to není)
Jaromir Hamala, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 2 Csatlakozás dátuma: 2010.09.02. Legújabb bejegyzések
Opravdu bug v 6.1 CE GA1. Viz
http://issues.liferay.com/browse/LPS-20519
http://issues.liferay.com/browse/LPS-22462
http://issues.liferay.com/browse/LPS-25882

a dalsi.

V trunku to je dle vseho opravene. Dobra zprava je, ze behem 2 tydnu by mela byt vydana 6.1 CE GA2.
Jiri Vanek, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

New Member Bejegyzések: 12 Csatlakozás dátuma: 2012.04.26. Legújabb bejegyzések
Pěkné.. Počkám si tedy na novou verzi, snad to bude fixnuté. Díky všem za reakce.
thumbnail
Milan Jaroš, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

Expert Bejegyzések: 268 Csatlakozás dátuma: 2008.08.18. Legújabb bejegyzések
Smazat sevencocks* ve webapps před instalací... ;)
thumbnail
Milan Jaroš, módosítva 11 év-val korábban

RE: Oprávnění na 6.1

Expert Bejegyzések: 268 Csatlakozás dátuma: 2008.08.18. Legújabb bejegyzések
Matně si vzpomínám, že pokud nějaký web nejde smazat, dá se to obejít přes nastavení v portal properties. Něco jako system.groups, nebo tak nějak. Vytvoří se jiná, ta se nastaví jako systémová a ta původní se dá pak smazat. Ovšem, jestli nepřeháním... emoticon