Fórumok

tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

thumbnail
Norbert Bede, módosítva 14 év-val korábban

tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Junior Member Bejegyzések: 38 Csatlakozás dátuma: 2009.04.19. Legújabb bejegyzések
sziasztok,

Postáztam az angol fórumra egy topicot, amit nagyon gyorsan meg kellene oldanom, valasz meg nem erkezett. Nem vagyok programozó, egy mezei menedzser volnék. Tehát sdk meg ext kornyezetben nem vagyok jartas. Keszulunk liferay programozot alkalamazni hamarosan.

itt a topic
http://www.liferay.com/web/guest/community/forums/-/message_boards/message/4168771

magyarul: arról van szó hogy kaptam egy layoutot a psd -ben, amit mar feldolgoztunk css -be es mivel az elso "komolyabb" témat keszitjuk a liferayban (5.2.2), ebbol kifolyolag nehany meg uj megkozelitese "approach" problemank akadt.

Ami a legfontosabb az, ahogy topic cime is jelzi: szeretnenk egy weboldalon hasznalni content protletet pl. kek, zold, sarga, variacioban, idealisab esetben - kulon portlet.vm-ekkel.

azt gondolom, hogy ha ez lehetseges lenne, akkor teljesen univerzalis css-eket tudnank kesziteni.

ha jol emelkszem ezt mar a joomlaban lehetett - viszont a liferayben ahogy a wikin olvastam, ez programozoi tudast igenyel.

tudna valaki esetleg segiteni ?

Bede Norbert
thumbnail
Zsolt Balogh, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Expert Bejegyzések: 463 Csatlakozás dátuma: 2009.03.23. Legújabb bejegyzések
Szia!

Két megoldás jutott eszembe:
Amennyiben a Web Content Portletnek akartok több színt adni, én azt javaslom, hogy készítsetek a cikkekhez egy struktúrát (cím, szöveg), majd ehhez készítsetek színenként egy sablont (template). A szükséges css elemeket érdemes a témába rakni, a sablonok pedig csak abban különbözzenek, hogy más class legyen a div-eken. Amikor behúzod a cikket az oldalra, ki lehet választani, hogy melyik sablonnal jelenjen meg. Ezzel a megoldással az a baj, hogy azt írtad, hogy 5.2.2-t kellene használnotok. Abban van egy hiba, ami miatt nem működik a template kiválasztás: LPS-2002. Ezt ugyan meg lehet kerülni, azzal, hogy felvesztek a struktúrába egy szín mezőt, egy templatet hoztok létre, amely a szín mező értéke szerint állítja be a css-t.

A másik megoldás az, hogy lehet színt megadni a portletek beállításainál. Ez kicsit kényelmetlen lehet, de ha csak néhány portletről van szó, akkor nagy gondot nem okoz.
thumbnail
Norbert Bede, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Junior Member Bejegyzések: 38 Csatlakozás dátuma: 2009.04.19. Legújabb bejegyzések
szia,

koszonom a valaszodat.

Tulajdonkeppen, a megoldast talan nehezebbnek lattam - es kiindulva a liferay wikin levo megoldasbol elerthetetlenebbnek tunt. Valojaban ismerem, es hasznalgattam is mar a content protletet xsl/vm modban. megfontolom ezt a megoldast, igy elsore az merul fel bennem, mennyire lehet problematikus a design strukturat es a content strukturat kombinalni. (design struktura lad mellekelt, content struktura: pl. 1. get help - ket oszlopos es s soros struktura 2. event & resources - egy pdf+short descr.+link )

Tulajdonkeppen a szines megkozelites inkabb szimbolikus volt, igazabol robb dolorol van szo. Mellekelek ket screent, ami jobban illusztralja a problemat.

Viszont lenne meg kerdesem is:
ezt a diff filet hogyan tudnam valahogyan felreakni a szerverre. ill. nincs veletlenukl keznel javitas az erintett fileket, hogy tisztessegetlen modon kikeruljem az apache ant-os korrekt megoldast ?
thumbnail
Zsolt Balogh, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Expert Bejegyzések: 463 Csatlakozás dátuma: 2009.03.23. Legújabb bejegyzések
Milyen diff fájlra gondolsz?

A struktúrákat és a sablonokat mi sajnos még kézzel vittük át egyik rendszerről a másikra legutóbb, mert nem találtunk rá megfelelő megoldást. (Pedig nem is lenne nehéz írni egyet).

A témát érdemes mindig deployolni, a war fájl bemásolásával, hogy a cache-ket megfelelően ürítse a Liferay.
thumbnail
Norbert Bede, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Junior Member Bejegyzések: 38 Csatlakozás dátuma: 2009.04.19. Legújabb bejegyzések
szia,

a patchre gondoltam, ami a JIRA-ban talaljato mint attachement.

norbert
thumbnail
Zsolt Balogh, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Expert Bejegyzések: 463 Csatlakozás dátuma: 2009.03.23. Legújabb bejegyzések
Az 5.2.3-ban javítva van, nem tudjátok azt használni?

Egyébként meg lehetne foltozni az új fajta hook-okkal a service-t, de nem tudom, hogy az 5.2.2 alatt hogy fog menni...
thumbnail
Norbert Bede, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Junior Member Bejegyzések: 38 Csatlakozás dátuma: 2009.04.19. Legújabb bejegyzések
szia
elég "stable" az 5.2.3 ? hasznaljatok productionkent ? mert lehet jobb is, de hasonlo aprosagok megjelenhetnek az 5.2.3-ban is. meg akartam varni az 5.3-at.
valojaban nekem az 5.2.2 az elso verziom amivel dolgoztam, es meg nem csinaltam atallast 5.2.3-ra. megeri atterni ?

hookokat nem ismerem-olvastam roluk nemi informaciot.

norbert
thumbnail
Zsolt Balogh, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Expert Bejegyzések: 463 Csatlakozás dátuma: 2009.03.23. Legújabb bejegyzések
Szia!

az 5.2.3 számunkra egyértelműen jobb, mint az 5.2.2, nálunk minden rendszer 5.2.3-on fut. Ha jól sejtem a NestedPortlets sok hibáján kívül nem találkoztam olyan hibával, ami az 5.2.2-ben nem volt meg, de az 5.2.3-ba belekerült.

Az 5.3.0 első kiadása szerintem nem nagyon lesz még production ready, rengeteg dolog változott már most a forrásban és még fog is.
thumbnail
Norbert Bede, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Junior Member Bejegyzések: 38 Csatlakozás dátuma: 2009.04.19. Legújabb bejegyzések
ok. igy elsore jol hangzik. idoigeny ? nincs semmifele customisation, csak portal-ext.protperties.

norbert
thumbnail
Zsolt Balogh, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Expert Bejegyzések: 463 Csatlakozás dátuma: 2009.03.23. Legújabb bejegyzések
Nálunk az egyik upgrade úgy futott le, hogy az egyik kolléga véletlenül elindította a staging adatbázisra a frissebb liferay portált.

Elméletileg tehát gondot nem okoz az upgrade, de sosem lehet tudni.
Vilmos Papp, módosítva 2 hónap-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Regular Member Bejegyzések: 131 Csatlakozás dátuma: 2009.05.04. Legújabb bejegyzések
Kedves Norbi!

Ha külön web content displayt raknátok ki és azokhoz esetleg css osztályt rendelnétek egyedileg az nem lenne jó?

Pl.: csináltok egy divet az FCKEditorban a web content szerkesztésekor és forráskód nézetben beállítod rá a css osztályt amit szeretnél.

így egy oldalon X db egyedi kinézetű web contented lehetne és elég hozzá egy css (custom.css a témában).

Ha gondolod tudok ajánlani designert aki ismeri a liferayt témázás szempontjából.

Mi is 5.2.3-on dolgozunk, egyelőre jónak tűnik kivéve a staginget meg a nested portlets dolgot.

Üdv.

Vili
thumbnail
Norbert Bede, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Junior Member Bejegyzések: 38 Csatlakozás dátuma: 2009.04.19. Legújabb bejegyzések
szia

megoldottuk a problemat - a Zsolt sokat segitett benne. Az utmutatok utan a kov. megoldast valasztottuk:

csinaltung egy strukturat es nehany tempaletet:

general skin structure
template 1: red skin one article
template 2: red article feed
template 3: blue skin one article
template 4: blue article feed

a stilus a template szintjen van definialva.

hasznalat: a felhasznalok cikkeket irnak a webmaster pedig templatet, ahol meghatarozza milyen stilusban es formaban jelenjenek meg a cikkek. Igy ahany templated van annyi stulusu blokkod lehet.

egyenlore a megoldas nagyon sokat segitett.
mellesleg a megoldas egyszerubb volt mint ahogy kepzeltuk.

koszonom mindenki segitseget.

norbert
Vilmos Papp, módosítva 2 hónap-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Regular Member Bejegyzések: 131 Csatlakozás dátuma: 2009.05.04. Legújabb bejegyzések
OK, nálunk elég sok speciális dolgot struktúra-template párossal oldunk meg extra portlet fejlesztések helyett.
thumbnail
Norbert Bede, módosítva 14 év-val korábban

RE: tobb portlet skin és portelt layout egy oldalon

Junior Member Bejegyzések: 38 Csatlakozás dátuma: 2009.04.19. Legújabb bejegyzések
igen egyetertek. emlekezem amikor hasonlo dolgot szerettem volna megoldani a joomlaban. ez ott programozast jelentett a funkcionalitas szintjen (nem volt elvalasztva a design es a modul ezen a szinten)

ez a liferay egy oriasi elonye

norbert