Fórumok

Vícejazykové štítky/kategorie

Jiří Janák, módosítva 14 év-val korábban

Vícejazykové štítky/kategorie

New Member Bejegyzések: 22 Csatlakozás dátuma: 2009.11.29. Legújabb bejegyzések
Ahoj, chci se zeptat, jestli už se někdo nepokoušel při vytváření vícejazyčného webu poprat s vícejazyčným pojmenováním štítků/kategorií? Jde mi o to, že řekněme že mám třeba články v angličtině, finštině a češtině. A řekněme že chci jeden článek označit štítkem "Film". Ale rád bych aby v AJ verzi se mi ukazoval název štítku "Movie" a ve finské zase "Elokuva".

Dá se tohoto nějak snadno dosáhnout?
thumbnail
Milan Jaroš, módosítva 14 év-val korábban

RE: Vícejazykové štítky/kategorie

Expert Bejegyzések: 268 Csatlakozás dátuma: 2008.08.18. Legújabb bejegyzések
Ahoj,
přesně ti rozumím. O podobném problému jsme se bavili na Liferay Sympoziu a mám pocit, že ve verzi 5.3 by měly být názvy štítků už lokalizovatelné. Ostatně, ve svém řešení bys narazil na víc věcí, co se týče lokalizace a řeší je až Liferay 5.3. Například pokud máš v plánu, že obsah budou zadávat lidé různých národností - v 5.2 není snadno možné lokalizovat název položky ve struktuře. Apod.
Máš několik možností:
  • Počkat, koncem ledna by měla být uvolněna první verze 5.3, a pak udělat upgrade své dosavadní práce.
  • Stáhnout si z repozitáře trunk verzi a vyzkoušet, jestli se to chová podle očekávání (případně nahlásit "problém" do jiry).
  • Rozdělit web na více komunit - podle jazyka.
  • K jednotlivým štítkům si přidávat vlastnosti (např. name-cs, name-en apod.) a ty pak zobrazovat.
  • Udělat úpravy lokalizace štítků ručně nebo změny zkopírovat z verze nové.


S pozdravem,
Milan.
thumbnail
Jakub Liska, módosítva 13 év-val korábban

RE: Vícejazykové štítky/kategorie

Regular Member Bejegyzések: 187 Csatlakozás dátuma: 2010.03.25. Legújabb bejegyzések
Vypada to ze jeste ne ve verzi 6.0.x, ale v nejake dalsi, bude moznost lokalizace Tagu v Category portletu, zkratka ze uzivatele budou Tagovat anglicky, cesky, nemecky a admin potom v Category portletu sam prelozi Tagy z jazyka do jazyka a vytvori se language.properties specielne pro tagy a kategorie.

Alespon podle tehle issue, http://issues.liferay.com/browse/LPS-1940
thumbnail
Milan Jaroš, módosítva 13 év-val korábban

RE: Vícejazykové štítky/kategorie

Expert Bejegyzések: 268 Csatlakozás dátuma: 2008.08.18. Legújabb bejegyzések
Co na to říct? emoticon
thumbnail
Artur Linhart, módosítva 13 év-val korábban

RE: Vícejazykové štítky/kategorie

Expert Bejegyzések: 459 Csatlakozás dátuma: 2007.09.13. Legújabb bejegyzések
Jak se zdá, tak se to realizovat nebude, to issue je uzavřené s resolution "won't fix"