Fórumok

Class loading Liferay 6

thumbnail
Jakub Liska, módosítva 14 év-val korábban

Class loading Liferay 6

Regular Member Bejegyzések: 187 Csatlakozás dátuma: 2010.03.25. Legújabb bejegyzések
Zdravim ve spolek,

chtel bych se na vas obratit s par nejasnostmi, dlouho na ne hledam odpoved neuspesne. Z mnoha threadu na foru jsem pochopil ze EXT v pluginSDK by melo byt pouze na zmenu core services a nebude v budoucnu ani podpora pro service-builder. Vse ostatni by se melo resit mimo ext, a nejlepe bez pouziti Portal classloaderu v portletech. Ted jsem jich par delal za pouziti Portal classloaderu, protoze jsou situace kdy to snad ani jinak nejde.

Mohl byste tu nekdo vysvetlit jak je to s tema classloaderama ? Kdyz pro context moji aplikace pouziju loaderClass="com.liferay.support.tomcat.loader.PortalClassLoader" , tak se pri inicializaci contextu pouzije misto novyho webapp classloaderu ten PortalClassLoader kterej uz zahrnuje repositories z ROOT/Portal kontextu. Pokazdy ale kdyz neco deplojim, tak dostavam ClassNotFoundExceptions na tridy z util-java.jar (pri inicializaci beans ve spring contextu), ktery je stejne jako core services v ROOT kontextu, a jsem si jist, ze neni nikde jinde... On service-builder generuje services, ktery pouzivaji nejaky classes z util-java.jar, ale jakmile se jede pres PortalClassLoader, tak nepomuze dat util-java.jar do mistniho kontextu/repository aplikace, ani do Common class loaderu v tomcatu, a nebo vubec hodit veskery knihovny z ROOT kontextu do Common class loaderu nahoru :-)

Omlouvam se za tu smrst, kterou jsem tady zplodil, vyplnil jsem i issue, ktera je mozna vedle jak ta jedle, ale kdo vi :-) http://issues.liferay.com/browse/LPS-8921
thumbnail
Rasto Rehak, módosítva 14 év-val korábban

RE: Class loading Liferay 6

Junior Member Bejegyzések: 66 Csatlakozás dátuma: 2007.03.08. Legújabb bejegyzések
Ahoj

mohlo by to byt sposobene dakou inou kniznicou, asi Spring, ktoru mate aj vo vasom warku aj v ROOT.war. Ta si potom inym sposobom natahuje triedy z util-java.
Dalsia vec s ktorou sa da hrat je liferay-plugin-package.xml , je tam element portal-dependency-jars alebo take nieco.

Este sa moze stat, ze vobec nejde portal classloader ked chyba subor <tomcat>/lib/ext/support-tomcat.jar ale to vtedy hadze daku chybu do logov.
thumbnail
Jakub Liska, módosítva 14 év-val korábban

RE: Class loading Liferay 6

Regular Member Bejegyzések: 187 Csatlakozás dátuma: 2010.03.25. Legújabb bejegyzések
Ahoj,

na duplicitu knihoven jsem si dal pozor, ty class loadery jsem proveril debuggerem a support-tomcat.jar se nacita. Misto liferay-plugin-package.xml pouzivam liferay-plugin-package.properties. Chova se tak i sample aplikace, ktera nepotrebuje zadne knihovny.
Uz to nechavam byt, snad casem vypluje na povrch co za tim stoji.


Diky, Jakub