掲示板

language portlet beállítások

12年前 に Gergő Szilágyi によって更新されました。

language portlet beállítások

New Member 投稿: 8 参加年月日: 11/08/29 最新の投稿
Üdv!

Language portletet beágyaztam a portal_normal.vm -be a bannerbe, a kérdés pedig: hogyan lehet beállítani, hogy csak bizonyos nyelvek jelenjenek meg?


<a href="#main-content" id="skip-to-content">#language("skip-to-content")</a> <div id="langEmbeded"> $theme.language() </div>


előre is köszönöm!
thumbnail
12年前 に Vilmos Papp によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

Liferay Master 投稿: 529 参加年月日: 10/10/21 最新の投稿
Szia Gergő!

Üdv a fórumon.

Az általad kért beágyazás valahogy így nézne ki:


	$velocityPortletPreferences.setValue("language-ids", "hu_HU,en_US,de_DE,fr_FR,it_IT")
	$theme.runtime("82", "", $velocityPortletPreferences.toString())
	
	$velocityPortletPreferences.reset()


Üdv.
Vili
12年前 に Gergő Szilágyi によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

New Member 投稿: 8 参加年月日: 11/08/29 最新の投稿
Üdv!

Köszönöm a segítséget!

beírtam amit javasoltál, kiegészítve ezzel:
$velocityPortletPreferences.setValue("portlet-setup-show-borders","false")

mivel azt szeretném, hogy a banneren csak zászlók látszódjanak háttér, keret, cím nélkül

ezért css-hez hozzáadtam ezt:

#langEmbeded .portlet-title, #langEmbeded .portlet-topper, #langEmbeded.portlet-borderless-bar
{
display:none;
}

de még mindig látszik a zászlók mögött a háttér. background-color:transparent -el is próbálkoztam szintén nem volt változás

valami ötlet?

előre is köszönöm!

-----------

Volt egy elírásom a css-ben, mostmár nincs háttér!
12年前 に Vilmos Kozma によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

Junior Member 投稿: 68 参加年月日: 09/11/12 最新の投稿
Helló!

Amennyiben az egész oldal csak azt az x darab nyelvet fogja használni, akkor lehet, hogy még egyszerűbb, az csak egyik protal property-t felülírni, pl. valahogy így:

locales=en_GB,hu_HU

Üdv,
Vili
12年前 に Gergő Szilágyi によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

New Member 投稿: 8 参加年月日: 11/08/29 最新の投稿
Vilmos Kozma:
Helló!

Amennyiben az egész oldal csak azt az x darab nyelvet fogja használni, akkor lehet, hogy még egyszerűbb, az csak egyik protal property-t felülírni, pl. valahogy így:

locales=en_GB,hu_HU

Üdv,
Vili


Köszönöm a segítséget?

hol található ez a portal property?

Ü: Gergő
12年前 に Vilmos Kozma によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

Junior Member 投稿: 68 参加年月日: 09/11/12 最新の投稿
Helló!

Mint minden portal property, így ez is a portal.properties fájlban van. Felülbírálni meg a portal-ext.properties fájl segítségével lehet, pl. egy ext pluginnal.

erről bővebben itt olvashatsz:

http://www.liferay.com/community/wiki/-/wiki/Main/Development+Strategies#section-Development+Strategies-Extension+Environment

Üdv,
Vili
thumbnail
12年前 に Vilmos Papp によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

Liferay Master 投稿: 529 参加年月日: 10/10/21 最新の投稿
Nem szükséges plugin-t sem csinálnod hozzá. Alapesetben a jdbc, stb. beállításaidat úgyis a portal-ext.properties fájlba érdemes raknod, így csak simán oda kell bemásolnod a portal-impl.jar-ban található portal.properties fájlból az adott kulcsot és kiszedni belőle azokat a nyelveket amelyekre nincs szükséged.
thumbnail
12年前 に Vilmos Papp によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

Liferay Master 投稿: 529 参加年月日: 10/10/21 最新の投稿
Javaslom nézd meg a system.properties-t is, mert abban is van nyelvi beállítás. Most fejből nem tudom már milyen funkcióval bír, de tudom hogy volt egy eset amikor abban is le kellett korlátozni a nyelvet (amikor kizálólad mondjuk holland nyelvet akart valaki használni és engedélyezni sem akart másikat).
12年前 に Gábor Németh によって更新されました。

RE: language portlet beállítások (回答)

New Member 投稿: 6 参加年月日: 12/02/06 最新の投稿
Gergő Szilágyi:
Üdv!

Language portletet beágyaztam a portal_normal.vm -be a bannerbe, a kérdés pedig: hogyan lehet beállítani, hogy csak bizonyos nyelvek jelenjenek meg?


<a href="#main-content" id="skip-to-content">#language("skip-to-content")</a> <div id="langEmbeded"> $theme.language() </div>


előre is köszönöm!



Igazából erre nem kell semmi property-t átirogatnod, csak be kell lépni a liferay-be aztán Vezértőpanel -> Beállítások -> Megjelenítési beállítások -> "Elérhető nyelvek

Nah itt viszont arra kell de NAGYON figyelni, hogy ország_nyelv szisztémát tartanod kell ugyanis ha naiv módon hu_HU helyett csak hu-t írsz, akkor liferay indulásnál dob egy kellemes StringOutOfBoundsException-ot mivel a úgy akarja feldolgozni a nyelveket, hogy megvágja az első '_'-nál. Ami azért fájdalmas, mert kutattunk érte vagy két napot mire rájöttünk hogy hogy kell helyreállítani eme hibát. Remélem 6.1-ben már nincs ilyen gond.
thumbnail
12年前 に Ádám Pályi によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

New Member 投稿: 1 参加年月日: 11/12/23 最新の投稿
Igazából erre nem kell semmi property-t átirogatnod, csak be kell lépni a liferay-be aztán Vezértőpanel -> Beállítások -> Megjelenítési beállítások -> "Elérhető nyelvek


Igen, ez azért is fontos, mert ha a portal-ext.properties-ben leszűkíted a locale-ek halmazát mondjuk locales=hu_HU,enUS-re, akkor a Beállíltásokban hiába adsz meg egy újabb nyelvet ezek után, pl. hu_HU,en_US,en_GB; akkor a webes tartalmakat nem tudod en_GB-vel menteni (újraindítás után sem), mert a nyelvválasztóban megjelenik ugyan az English(United Kingdom), de ha kiválasztod, visszaugrik az alapételmezett nyelvre.

Tehát, az a legtisztább, ha a WEB-INF/classes/portal-ext.properties-ben nem adtok meg locale-t, hanem a portal-impl.jar-ban meghagyjátok az összeset (vagy ezt tovább bővítitek portal-ext-ben), és a felületen szűkítitek ezt a halmazt.
12年前 に Gergő Szilágyi によって更新されました。

RE: language portlet beállítások

New Member 投稿: 8 参加年月日: 11/08/29 最新の投稿
Köszönöm a válaszokat! Magam is erre a megoldásra jutottam nem régiben emoticon

Üdv: Gergő