掲示板

hiba .lar importalás v. exportálas során

12年前 に Gergő Szilágyi によって更新されました。

hiba .lar importalás v. exportálas során

New Member 投稿: 8 参加年月日: 11/08/29 最新の投稿
Üdv!

liferay 6.0.6-ot használva szerettem volna a web content-eket, portlet beállításokat a fejlesztésre használt és az éles rendszer között mozgatni a controlpanel/oldalak/import-export funkciót használva, de az importálás vagy exportálás során valamilyen hiba keletkezik. Mikor importálni szeretném a portálon a .lar-t hibaüzenet jelenik meg: nem várt hiba keletkezett ill. érvénytelen adatot adtál meg... a tomcat consol-án szintén hibák(azokat nem tudom, hogyan tudnám ide másolni). Ha az importálás fülön kiveszem az adatok importálását, tehát csak a portleteket azok beállításait és az oldalakat importálom hiba nélkül sikerül az importálás. Ha csak az a web contenteket exportálom egy .lar -ba és ezt próbálom importálni szintén ugyanez a hiba jelentkezik, így valószínűleg ott lesz a gond.

Találtam egy hiba ticket-et ami hasonló problémát ír le: http://issues.liferay.com/browse/LPS-13372
Írnak is egy megoldást az egyik kommentben, de nem tudom hogyan lehet alkalmazni.

Futott már valaki hasonló hibába? Valami megoldás erre?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Ü: Gergő
thumbnail
12年前 に Vilmos Papp によって更新されました。

RE: hiba .lar importalás v. exportálas során

Liferay Master 投稿: 529 参加年月日: 10/10/21 最新の投稿
Szia Gergő!

Erről a linkről: http://svn.liferay.com/rdiff/portal?csid=64534&u&N töltsd le a diff fájlt, majd egy Eclipseben a 6.0.6-os forrására kell alkalmaznod (Jobb klikk projektre majd Team > Apply Patch) ezután ha újra építed a portált, akkor elvileg már javítja is a hibát.

Üdv.
Vili
12年前 に Gergő Szilágyi によって更新されました。

RE: hiba .lar importalás v. exportálas során

New Member 投稿: 8 参加年月日: 11/08/29 最新の投稿
Köszi a választ!

Arról nincs esetleg infód mikor jön ki a lfr 6.1 GA?
Próbálgattam a beta -kat, update-eltem 6.0.6 adatbázisát a kiadott SQL scriptellel, de nem találja a témákat.

17:53:37,031 WARN  [ThemeLocalServiceImpl:149] No theme found for specified theme custom_heme. Returning the default theme.
17:53:37,032 ERROR [ThemeLocalServiceImpl:173] No theme found for default theme id custom_theme. Returning a random theme.


A classic az alapértelmezett theme, elvileg azt kéne visszaállítania, de azt sem "találja".

Van más módszer a tartalmak kimentésére 6.0.6-ból úgy hogy a 6.1-en visszaállítható legyen?
thumbnail
12年前 に Vilmos Papp によって更新されました。

RE: hiba .lar importalás v. exportálas során

Liferay Master 投稿: 529 参加年月日: 10/10/21 最新の投稿
Szia!

Sajna nincs konkrét infó arról, mikorra jelenik meg a 6.1, minden esetre még dolgozunk rajta emoticon. A LAR formátum verziók között nem átvihető, mert a Staging alrendszer nagyon átalakult verzióról-verzióra.

Az SQL scripteket külön futtattad? Én a 6.0.6 adatbázisára futtatnám rá a 6.1-est (persze backup után).

Üdv.
Vili
thumbnail
12年前 に Vilmos Papp によって更新されました。

RE: hiba .lar importalás v. exportálas során

Liferay Master 投稿: 529 参加年月日: 10/10/21 最新の投稿
Gondolom már észrevetted de ha nem akkor most szólok, hogy kijött a 6.1-es, lehet ismerkedni vele. Esetleg a májusi symposiumra is érdemes eljönni, ott is lesznek újdonságok, érdekességek.