掲示板

Téma fejlesztés

14年前 に istvan benedek によって更新されました。

Téma fejlesztés

New Member 投稿: 10 参加年月日: 09/08/21 最新の投稿
Sziasztok,

Témát szeretnénk fejleszteni, olyat aminél a top bannert egyszerűen mondjuk oldalanként lehetne definiálni. Szóval a logós megoldás nem jó...
Erre azt találtuk ki hogy kidobtuk a már meglévő témából a banner div-et, így a navigátor felcsúszott és elrendezésnek meg azt választottuk, aminél a felső rész teljes szélességben van, így kézi hajtányosan egy template hozzáadásával ami csak 100%ban kifeszíti a bannert megoldottuk a problémát.

Igen ám, de akkor rájöttünk hogy szeretnénk olyan témát, ahol a banner alatt van navigátor.. no ezt nem tudtam még megoldani mivel nem tudom, hogy a nav_items változót el érhetem-e egy CMS content templateben.. mert az a módszer nem ment hogy a navigator.vm tartalmát átmásoltam egy cms content templatebe..

Szóval egy portlet kellene ami ugyanazt kiteszi mint a navigator.vm.. Csinált már valaki ilyet?


Valakinek használható ötlete, hogy tudnánk ilyen egyedi témát csinálni ? Rossz felé indultunk ezzel a portletes iránnyal?

Segítségeteket előre is köszönöm!

István
thumbnail
14年前 に Zsolt Balogh によって更新されました。

RE: Téma fejlesztés

Expert 投稿: 463 参加年月日: 09/03/23 最新の投稿
Szia,

István Benedek:

Témát szeretnénk fejleszteni, olyat aminél a top bannert egyszerűen mondjuk oldalanként lehetne definiálni. Szóval a logós megoldás nem jó...
Erre azt találtuk ki hogy kidobtuk a már meglévő témából a banner div-et, így a navigátor felcsúszott és elrendezésnek meg azt választottuk, aminél a felső rész teljes szélességben van, így kézi hajtányosan egy template hozzáadásával ami csak 100%ban kifeszíti a bannert megoldottuk a problémát.

Mi úgy oldottuk meg ezt a kérdést még régebben, hogy beállítottunk egy ServicePreAction-t, ami az éppen aktuális URL-ből kitalálta, hogy milyen kép szükséges a fejlécbe. Ezután ennek a képnek a címét beállítottuk a request-be, a témában pedig egyszerűen kiraktuk ezt.

István Benedek:

Igen ám, de akkor rájöttünk hogy szeretnénk olyan témát, ahol a banner alatt van navigátor.. no ezt nem tudtam még megoldani mivel nem tudom, hogy a nav_items változót el érhetem-e egy CMS content templateben.. mert az a módszer nem ment hogy a navigator.vm tartalmát átmásoltam egy cms content templatebe..

Szóval egy portlet kellene ami ugyanazt kiteszi mint a navigator.vm.. Csinált már valaki ilyet?

Nem igazán értem, hogy miért van szükség arra, hogy CMS-ből generáljuk a navigációt, milyen témát használtok? Az aktuális elrendezés nem engedné meg, hogy a témában található navigáció működjön?
14年前 に István Benedek によって更新されました。

RE: Téma fejlesztés

New Member 投稿: 10 参加年月日: 09/08/21 最新の投稿
Szia,

köszönöm a gyors választ, klassz, hogy ilyen aktív a közösség.

Az ajánlott módszer igen hack szagú, valami elegánsat szeretnék még gondolkodom, ma 2 óra keresgélés után úgy látom mindenki valamilyen hackel oldja ezt meg mert nincs igazán jól kitalálva a téma templétes dolog. Amire gondoltam, hogy tetszőleges számú portlet, vagy content területet lehetne definiálni a templateben.. ezekre tetszőleges portletet lehetne rakni ami ugye out of box már internationalized..

vagy ez nagyon elvetemült ötlet?

Igazából azért lenne remek a portletkét használni a navigátort mert elrendezésben valami olyasmit szeretnék, hogy

1
2|------------------------------|
3| banner as Portlet |
4-------------------------------
5| horizontal navigator |
6| ?as portlet? |
7-------------------------------
8| rest of the portlets |
9| the layout would |
10| be effective here |
11-------------------------------
12| footer |
13-------------------------------

Szóval ha már ez meg volna boldog lennék. De a non plus ultra valami olyasmi lenne hogy bárhol lehetne portlet area annak pedig tudnád definiáni a layoutját..

Továbbra is minden segítséget szívesen veszek!

István
thumbnail
14年前 に Zsolt Balogh によって更新されました。

RE: Téma fejlesztés

Expert 投稿: 463 参加年月日: 09/03/23 最新の投稿
Szia!

Olyat egyelőre nem tud a liferay, hogy több portlet-tér legyen, viszont a témákba lehet portletet rakni, érdemes ezt ezt a fórumtémát átnézni.
14年前 に István Benedek によって更新されました。

RE: Téma fejlesztés

New Member 投稿: 10 参加年月日: 09/08/21 最新の投稿
Igen ezt találtam meg én is.. Erre írtam tegnap, hogy ez elég hack szagú..:

http://www.liferay.com/web/guest/community/forums/-/message_boards/message/4221490#_19_message_4223602


gondolkodom továbbra is ezen a több portlet-téres megoldáson..


Thx a választ,

István