掲示板

Robots.txt és apache

thumbnail
14年前 に Norbert Bede によって更新されました。

Robots.txt és apache

Junior Member 投稿: 38 参加年月日: 09/04/19 最新の投稿
sziasztok

Kuldtem egy

forum topic-ot az angol forumra, de nem jott hasznalhato valasz, ill a problemat nem oldotta meg.

a kov. a helyzet: van egy instance LR 5.2.3 portal.cegdomain.com doménnel. ebben az instancban van egy organisation amihez a kov. domen van a virtual hostban beallitva www.publicprojekt.com. el van helyezve a root konyvtarban egy robots_publicprojekt.txt es az apacheban a www.publicprojekt.com /robots.txt at van iranyitva a www.publicprojekt.com/robots_publicprojekt.txt-re.


ebben a masodik esetben - ha a domain nem egyenlo az alap instance domenjevel, egy ures oldalt ad vissza - fuggetlenul attol. hogy a robots_publicprojekt.txt megtalalhato a ROOT konyvtarban van sem. Az elso esetben mukodik a redirect.

koszi. ezt ma jo lenne megoldanom.
norbert
thumbnail
14年前 に Zsolt Balogh によって更新されました。

RE: Robots.txt és apache

Expert 投稿: 463 参加年月日: 09/03/23 最新の投稿
Szia!

A gond ott van, hogy amennyiben nem instance alapon megy a virtual hosting (tehát community / organization virtual host), a VirtualHost filter működésbe lép.

A virtual host filterbe be van égetve néhány kiterjesztés, amelyeket kiszolgál úgy, hogy nem a Liferay-n keresztül próbálja kiszolgálni a kérést, a .txt nincs ezek között. A problémát jeleztem korábban és küldtem is egy patchet, az 5.3-as release-ben bár konfigurálható lesz a lista: LPS-4453.

Jelenleg az a jó megoldás, ha az előtét webszerveren beállítjátok, hogy az szolgálja ki a robots.txt-t ne a Liferay.
thumbnail
14年前 に Norbert Bede によって更新されました。

RE: Robots.txt és apache

Junior Member 投稿: 38 参加年月日: 09/04/19 最新の投稿
szia,

koszonom a valaszodat. a problemat ertem a megoldast - nem, ill. azt nem tudom mit is kellene az apacheban csinalni.


a kovetkezo beallitasom van az apachon.

<VirtualHost *:80>
ServerName www.publicprojekt.com
ServerAdmin root@multimageweb.com

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/robots.txt$ [NC]
RewriteRule ^/(.*)$ http://www.publicprojekt/robots_publicprojekt.txt [R,L]

JkMount / worker_liferay
JkMount /* worker_liferay

ErrorLog logs/publicprojekt.com-error_log
CustomLog logs/publicprojekt.com-access_log common
</VirtualHost>


legy olyan szives meg valami utmutatot adni, hogy a sysadmin-nak tudjak "utat" mutatni.

koszonom.
norbert
thumbnail
14年前 に Zsolt Balogh によって更新されました。

RE: Robots.txt és apache

Expert 投稿: 463 参加年月日: 09/03/23 最新の投稿
Huh, régen volt a jk-s időszakom, most már ajp proxy-t használunk mindenütt, mivel jóval egyszerűbb.

Ha jól sejtem, akkor továbbra is az a probléma, hogy eljut az apache-hoz a kérés, emiatt van probléma.

Az általam javasolt apache config valahogy így nézne ki:
<VirtualHost *:80>
ServerName x.com
ProxyPreserveNames On
ProxyPass /robots.txt !
ProxyPass / ajp://localhost:8009/
ProxyPassReverse / ajp://localhost:8009/
DocumentRoot /var/www/x.com/
[logging, stb.]
</VirtualHost>

A robots.txt-t /var/www/x.com/ könyvtárba raknám. Gondolom meg lehet valahogy oldani a rewrite-tal, hogy a jk ne dobja be a kérést a liferay-nek, de azzal kapcsolatban van egy pár varázslás, így sajnos nem emlékszem (nagyon nem szerettem, lecseréltem amint lehetett).
thumbnail
14年前 に Rix Beck によって更新されました。

RE: Robots.txt és apache

Junior Member 投稿: 95 参加年月日: 09/11/09 最新の投稿
Ennek a a legalján van egy "kivételezős" minta.
thumbnail
14年前 に Norbert Bede によって更新されました。

RE: Robots.txt és apache

Junior Member 投稿: 38 参加年月日: 09/04/19 最新の投稿
sziasztok,

koszonom az otleteleket - segitett a jkUnmount lett a megoldas.
norbert