Fórum

Vytvorenie webovej služby v Netbeans a čítanie obsahu lokálneho adresára

thumbnail
Michaela Kreutzová, modificado 12 Anos atrás.

Vytvorenie webovej služby v Netbeans a čítanie obsahu lokálneho adresára

New Member Postagens: 2 Data de Entrada: 01/08/11 Postagens Recentes
Ahoj,

má niekto skúsenosti s webovými službami, konkrétne na platforme Netbeans v spolupráci s Liferay Portal Serverom?
Na internete sa totiž dajú násť len návody pre klasický server, pričom tam je možné danú webovú službu aj deploynuť a následne otestovať (viď odkaz). Pri deployovaní na Liferay Portal Servlet sa na serveri neobjaví žiadny zoznam webových služieb. Je možné použiť klasické webové služby na Liferay serveri?

Dôvod, pre ktorý chcem takúto služby vytvoriť je ten, že z javovského portletu nie je možné načítať zoznam súborov v adresári. Na čítanie klasických súborov sa používa napr.:


    Properties properties = new Properties();
    properties.load(getClass().getResourceAsStream("/docs/" + nazovDokumentu + ".properties"));
    return properties;


Problém s týmto je, že pre načítanie obsahu súboru je potrebné mať názov súboru. Ak by som chcela prejsť adresár a všetky súbory v ňom, potom potrebujem mať niekde zadaný zoznam týchto súborov, a to nechcem, pretože to by spôsobilo dualitu údajov. Preto by som chcela vyskúšať vytvoriť webovú službu, ktorá by mi vrátila obsah adresára ako jednoduché pole Stringov. Neviem však ani začať, keďže neviem spojazdniť webovú službu.

Vie mi niekto poradiť ako spojazdniť webovú službu na liferay portal serveri v netbeans, prípadne ako je možné načítať obsah adresára nejakou inou cestou? Prípadne ma odkázať na nejaké odkazy týkajúce sa tejto problematiky? Neviem nič nájsť, už som z toho bezradná a potrebujem to riešiť.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc emoticon
thumbnail
Tomas Polesovsky, modificado 12 Anos atrás.

RE: Vytvorenie webovej služby v Netbeans a čítanie obsahu lokálneho adresár (Resposta)

Liferay Master Postagens: 676 Data de Entrada: 13/02/09 Postagens Recentes
Ahoj,

co se tyce webovych sluzeb, tak Liferay jako takovy nenabizi moc velkou podporu. Jen pomoci ServiceBuilderu lze vytvorit remote sluzba, ke ktere se automaticky vygeneruje i JSON Service a WS.

Nevim, jestli si ted rozumime, ale Liferay nema tolik co do cineni s webovymi sluzbami tve aplikace, jako spis aplikacni server, na ktery svou aplikaci deployujes. Predpokladam ze pouzivas Tomcat spolu s Liferay. Potom muzes pouzivat normalni webove sluzby jako v kazde jine webove aplikaci, pricemz se to Liferay vubec nedotyka, protoze je to jen dalsi webova aplikace, ktera bezi ve stejnem aplikacnim stroji (webovem containeru).

Jinak z Javoveho portletu samozrejme lze nacitat seznam souboru z adresare (viz napr. http://www.java2s.com/Code/Java/File-Input-Output/ListingtheFilesorSubdirectoriesinaDirectory.htm).

Pocatecni korenovy adresar lze zjistit treba pomoci PortletContext.getRealPath().

Dalsi cestou (manualni) je vytvorit EDIT mode pro portlet a nechat administratora, at vyplni cestu na disku rucne (dle aktualni cesty na disku), a ukladat do PortletPreferences. Ci zanest informaci do portlet.xml, ktera se bude menit pri deploy portletu, a opet informaci ziskat z PortletPreferences.

-- tom
thumbnail
Michaela Kreutzová, modificado 12 Anos atrás.

RE: Vytvorenie webovej služby v Netbeans a čítanie obsahu lokálneho adresár (Resposta)

New Member Postagens: 2 Data de Entrada: 01/08/11 Postagens Recentes
Nevim, jestli si ted rozumime, ale Liferay nema tolik co do cineni s webovymi sluzbami tve aplikace, jako spis aplikacni server, na ktery svou aplikaci deployujes. Predpokladam ze pouzivas Tomcat spolu s Liferay. Potom muzes pouzivat normalni webove sluzby jako v kazde jine webove aplikaci, pricemz se to Liferay vubec nedotyka, protoze je to jen dalsi webova aplikace, ktera bezi ve stejnem aplikacnim stroji (webovem containeru).

Ano, asi som sa zle vyjadrila.

Jinak z Javoveho portletu samozrejme lze nacitat seznam souboru z adresare (viz napr. http://www.java2s.com/Code/Java/File-Input-Output/ListingtheFilesorSubdirectoriesinaDirectory.htm).

Pocatecni korenovy adresar lze zjistit treba pomoci PortletContext.getRealPath().

Ok, s tymto som konecne prisla na riesenie!!
Problem bol cely cas v tom, ze som sa snazila nacitat zdroje zo src adresara projektu, co slo, ak som mala celu cestu aj s nazvom zdroja, pouzitim
getClass().getResourceAsStream()
. Akonahle som ale chcela citat adresar, dostavala som adresarovu strukturu na tomcat serveri, co je vlastne presne obsah projektoveho adresara web (nie src). Presunutim mojho adresara so zdrojmi a pouzitim tvojho riesenia mi to konecne ide. Takze lepsie ako nic, idem cely projekt prerobit na nacitanie z toho adresara emoticon
HURA konecne emoticon emoticon emoticon Dakujem emoticon
thumbnail
Tomas Polesovsky, modificado 12 Anos atrás.

RE: Vytvorenie webovej služby v Netbeans a čítanie obsahu lokálneho adresár

Liferay Master Postagens: 676 Data de Entrada: 13/02/09 Postagens Recentes
emoticon

Rado se stalo.

-- tom