Fórum

Friendly url && vaadin && liferay 6.X

Gábor Németh, modificado 12 Anos atrás.

Friendly url && vaadin && liferay 6.X

New Member Postagens: 6 Data de Entrada: 06/02/12 Postagens Recentes
Van egy a liferayhez viszonylag szorosan kapcsolodó problémám ami a következő:

Stackoverflow-s link. Bocs már egyszer kifejtettem.

A lényeg még amit a stackan nem emlłtém meg - és az érdeklődés hiányában nem is hiszem h fogok - hogy más webappok is vannak ebben a liferayben, ami még mellet springes is, és liferay indulásnál el is indul, és ő is old fel friendly url-t(legyen a neve test2).

A poénja az egész dolognak, hogy pl a localhost:8080/web/guest/test1/-/action/blablalba ->ból eljut a localhost:8080/web/guest/test2/ webappsig(ami el is indul, és ha rá tud mappelni egy abba lévő actionra akkor cselekszik), de azt, hogy a test1 kapjon el bármilyen actiont azt nem tudom ráeröltetni.

Esetleg bárkinek bármilyen megoldása? 5lete?
thumbnail
Máté Thurzó, modificado 12 Anos atrás.

RE: Friendly url && vaadin && liferay 6.X

New Member Postagens: 6 Data de Entrada: 28/01/11 Postagens Recentes
Helló,

Milyen Liferay-en próbálod ezt az egészet, milyen verzión? CE? EE?
thumbnail
Máté Thurzó, modificado 12 Anos atrás.

RE: Friendly url && vaadin && liferay 6.X

New Member Postagens: 6 Data de Entrada: 28/01/11 Postagens Recentes
Oké most látom a címet emoticon

viszont még mindig áll a kérdés így is, egy pontosabb verzió kellene, mostmár ugye van 6.1 CE is szóval ezért is kérdezem.

Máté
Gábor Németh, modificado 12 Anos atrás.

RE: Friendly url && vaadin && liferay 6.X

New Member Postagens: 6 Data de Entrada: 06/02/12 Postagens Recentes
Délelőtt megpróbáltam egy teljesen tiszta szűz liferay 6.1 CE -vel. Amúgy 6.0.6 CE (a másodikban nem vagyok biztos, de most nem tudom megnézni).
Gábor Németh, modificado 12 Anos atrás.

RE: Friendly url && vaadin && liferay 6.X

New Member Postagens: 6 Data de Entrada: 06/02/12 Postagens Recentes
Sikerült megoldani a problémát. Ha valakit ugyanez a gond gyötör, akkor szóljon megírom.
thumbnail
Zsigmond Rab, modificado 12 Anos atrás.

RE: Friendly url && vaadin && liferay 6.X

Liferay Master Postagens: 727 Data de Entrada: 05/01/10 Postagens Recentes
Helló Gábor!

Megtennéd , hogy megírod itt, hogy végül mi lett a megoldás?

Köszönjük,
Zsigmond
Gábor Németh, modificado 12 Anos atrás.

RE: Friendly url && vaadin && liferay 6.X

New Member Postagens: 6 Data de Entrada: 06/02/12 Postagens Recentes
Lényegében két megoldás is született sajnos nem egy időben.

Az első, és megvalósított megoldás, hogy mivel már a vaadin event kezelését ismertem és használtam, és a liferay sima friendly url-jének feloldásával is találkoztam már, kézenfekvő megoldásnak számított, hogy csináltam egy "proxyportletet" ami lényegében annyit csinál, hogy a rá át-mappolt friendlyurl-ekből csinál egy eventet a vaadinos webapp-s felé. Az a már ismert egyszerű módszerrel az eventet lekezeltem-feldolgoztam, és done.

A második az első megvalósítása után jött, hogy mivel portletContext2-őt használunk a portlet és a vaadin közötti kommunikációra, attól el lehet kérni a protletActionUrl-jét, és abból már könnyű akármilyen actiont generálni. Ez egyel tisztább megoldás is, és majd ha lesz rá időm/szabadErőforrásom biztos átírom.