留言板

production

匿名,修改在14 年前。

production

发布: 1
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogyha egy liferay élesítése történik production módba, akkor miket érdemes átkonfigurálni rajta?
Főleg biztonsági és optimalizálási szempontból.

Köszi a válaszokat!
thumbnail
Zsolt Balogh,修改在14 年前。

RE: production

Expert 帖子: 463 加入日期: 09-3-23 最近的帖子
Biztonsági szempontból:
  • Alapértelmezett felhasználókat ki kell szedni (test, bruno)
  • sevencogs dolgokat mindenképpen undeployolni kell

Teljesítmény szempontból:
  • érdemes teljesítményteszteket végrehajtani a rendszeren. Valódi felhasználói terhelést kell rá generálni, nem egy oldalt letöltünk 2000 teszteket, mert ez sajnos nem ad eredményt
  • figyelni kell arra, hogy a portal-developer.properties tartalma ne legyen használva (cache-k bekapcsolása)
  • amennyiben eddig ki volt kapcsolva a minifier(lásd portal-develper.properties), a saját javascriptes oldalakat újra kell ellenőrizni, mert a minifier tud hibákat generálni
  • a layout-cacheable tulajdonságra figyelni kell a portleteknél, hiszen kb. 100x-os sebességkülönbséget jelenthet az oldalon, ha nincs bekapcsolva

Elsőre ennyi jutott eszembe.
Vilmos Papp,修改在3 个月前。

RE: production

Regular Member 帖子: 131 加入日期: 09-5-4 最近的帖子
Zsolt Balogh:
Biztonsági szempontból:
  • Alapértelmezett felhasználókat ki kell szedni (test, bruno)
  • sevencogs dolgokat mindenképpen undeployolni kell

Teljesítmény szempontból:
  • érdemes teljesítményteszteket végrehajtani a rendszeren. Valódi felhasználói terhelést kell rá generálni, nem egy oldalt letöltünk 2000 teszteket, mert ez sajnos nem ad eredményt
  • figyelni kell arra, hogy a portal-developer.properties tartalma ne legyen használva (cache-k bekapcsolása)
  • amennyiben eddig ki volt kapcsolva a minifier(lásd portal-develper.properties), a saját javascriptes oldalakat újra kell ellenőrizni, mert a minifier tud hibákat generálni
  • a layout-cacheable tulajdonságra figyelni kell a portleteknél, hiszen kb. 100x-os sebességkülönbséget jelenthet az oldalon, ha nincs bekapcsolva

Elsőre ennyi jutott eszembe.


Milyen teljesítmény teszteket javasolsz?

jMeter pl? azzal hogy tesztelnél egy oldalt? Én arra gondoltam, hogy különböző oldalbejárásokat indítanánk több jmeterből 100-100 kapcsolattal, mondjuk 4-5 gépről. Szerinted az megfelelő lenne?

Üdv.

Vili
thumbnail
Rix Beck,修改在14 年前。

RE: production

Junior Member 帖子: 95 加入日期: 09-11-9 最近的帖子
jMeter szerintem jó kis eszköz. Jól látszott hol kell csavarni egy kicsit.
Mi is provokáltunk már ki vele olyan hibát, ami éles közegben durva lett volna. (mysql replikáció hiányosságok buktak ki)
3-4 gépről toltuk a különböző - jó kifejezés - bejárást.
thumbnail
Zsolt Balogh,修改在14 年前。

RE: production

Expert 帖子: 463 加入日期: 09-3-23 最近的帖子
Van egy bug a rendszerben, az Activities portlet megmutatja, hogy ki írt a fórumba, hiába Anonymous. emoticon

Gondoltam jelzem a problémát, de úgy néz ki, hogy a frissebb verziókban már javítva van. (úgy érzem, hogy a liferay.com még 5.1-en fut...)
Vilmos Papp,修改在3 个月前。

RE: production

Regular Member 帖子: 131 加入日期: 09-5-4 最近的帖子
Zsolt Balogh:
Van egy bug a rendszerben, az Activities portlet megmutatja, hogy ki írt a fórumba, hiába Anonymous. emoticon

Gondoltam jelzem a problémát, de úgy néz ki, hogy a frissebb verziókban már javítva van. (úgy érzem, hogy a liferay.com még 5.1-en fut...)


Lehet, hogy idejük nincs lecserélni, vagy annyival stabilabb mint az 5.2-es EE. emoticon
Vilmos Papp,修改在3 个月前。

RE: production

Regular Member 帖子: 131 加入日期: 09-5-4 最近的帖子
Ezek engem is érdekelnének tekintve, hogy nagyon közel van már a határidőnk... emoticon