留言板

Liferay-ről kérdések

thumbnail
Szőke Csaba,修改在14 年前。

Liferay-ről kérdések

New Member 帖子: 6 加入日期: 10-3-10 最近的帖子
Üdvözletem mindenkinek!


Elsőként, nagyon örülök, hogy Magyarországon is kialakult egy Liferay-el foglalkozó közösség.
Még új regisztrált tag vagyok, ezért szeretnék bemutatkozni:
Szőke Csaba vagyok, 21 éves és Borsod megyében lakom, Miskolctól nem messze.
A Miskolci Egyetemen 3. éves Bsc mérnök informatikus hallgató vagyok.
Ebben a félévben egy tárgyam (Projekt/komplex feladat c. tárgy) keretében fogok kutatni és fejleszteni a Liferay-el kapcsolatban.
Feladatom: Közösségi pénzügyi portál létrehozása Liferay alapokon

Még sajnos nem régen kezdtem a kutatást és még igen csak zöldfülű vagyok a témában, de nagyon érdekel a technológia.

Elsőként is a Liferay Tomcat-en (liferay-portal-tomcat-6.0-5.2.3.) futó változatát töltöttem le és ezt tanulmányoztam.
(Letöltöttem továbbá a Glassfish-es változatát is, de az jóval lassabban futott a gépemen, így a Tomcat-el használom.)

Lenne pár, lehet fárasztó kérdésem, de sajnos ahogy említettem még nagyon kezdő vagyok a témában:
- A problémám az lenne, hogy készítettem próbálkozásból egy demo portált, ami már működik is. Ezt a portált szeretném egy másik alkalmazás szerverre is átvinni, így szimulálva azt, hogy ha egy igazi szerverre akarom tenni, milyen adatokat, könyvtárakat kell átvinnem.
Megpróbáltam mindent ami csak eszembe jutott.
..\liferay-portal-5.2.3\tomcat-6.0.18\webapps\ROOT könyvtárat és a már telepített portleteket helyeztem át az új szerver webapps könyvtárába, de ekkor is az alap Liferay portál töltődött be és nem az enyém.
Kérdésem az lenne, hogy a Liferay hol tárolja az általam létrehozott portálokról az adatokat?
Milyen fájlokat, könyvtárakat kell áthelyeznem ahhoz, hogy hordozható legyen a portálom?

-Egy másik kérdésem:
Már készítettem egy saját témát a css-ek megváltoztatásával és ez működik is.
De szeretnék a kinézeten változtatni és például a új diveket belehelyezni az alap kinézetbe, ezt hogyan tehetem meg?
Az én esetemben, a fejlécbe szeretném elhelyezni a be és kilépés ikonját.


Tudom, ezek a kérdések nagyon alap problémák, de sajnos interneten nem találtam ezekre kielégítő válaszokat.

Szeretném még abban is segítséget kérni, hogy melyek azok a dokumentumok, oldalak esetleg tutoriálok, amelyek segítségével minél könnyebben elsajátíthatnám a Liferay-el kapcsolatos sajátosságokat, vagy egy olyan valakit akit zavarhatnék ilyen kicsinyes kérdéseimmel is.


Mindenkinek köszönöm a türelmét és segítségét!

Üdvözlettel,
Szőke Csaba
thumbnail
Zsolt Balogh,修改在14 年前。

RE: Liferay-ről kérdések (答复)

Expert 帖子: 463 加入日期: 09-3-23 最近的帖子
Szia!

Üdvözlünk a fórumon emoticon

Az adatokkal kapcsolatos kérdésedre a válasz: ha nem állítottál be adatbázis szervert(és nem állítottál át elérési utakat) a liferay-nek, akkor a liferay telepítési könyvtárának a data könyvtárában tárolja az összes adatot, amelyik szükséges lehet a portál működéséhez - így az adatbázist is.

Ahhoz, hogy módosításokat végezz a témán érdemes letölteni a plugin sdk-t és segítségével hozz létre egy új témát. A plugin sdk-ról itt találsz dokumentációt: Plugin SDK, a téma készítésről ez egy egész jó leírásnak tűnik elsőre: http://lancekorsun.com/blog/?p=46.

Remélem válaszaim segítenek, kérdezz bátran máskor is, megpróbálunk segíteni.

Üdv:
Zsolt
thumbnail
Rix Beck,修改在14 年前。

RE: Liferay-ről kérdések

Junior Member 帖子: 95 加入日期: 09-11-9 最近的帖子
Ezzel az irodalmi ajánlóval tudnám még kiegészíteni Zsolt hozzászólását:
LR Portal 5.2 SDK
Minden esszenciális kérdést érint a szerző.
thumbnail
Csaba Szőke,修改在14 年前。

RE: Liferay-ről kérdések

New Member 帖子: 6 加入日期: 10-3-10 最近的帖子
Köszönöm szépen mindenkinek a gyors választ és a hasznos információkat.

Üdv,
Szőke Csaba
Mihaly Nadudvari,修改在14 年前。

RE: Liferay-ről kérdések

Junior Member 帖子: 35 加入日期: 10-2-22 最近的帖子
Szia!

Két szerver között én úgy "mozgatom" a portált, hogy mikor minden be van állitva akkor exportálok egy lar file-t, majd a másik szerveren először telepítem a portlet-eket, theme-t majd importálom a lar-t. Ez fölrakja a portlet-eket és beállítja a theme-t is.
Az adatok nálam DB-ben vannak, tehát azok költöztetése nem okoz problémát.

Theme editálást én egyszerűen csinálom, kicsomagolok egy meglévő theme war-t átírom amit kell.
Login/logout-ot a fejlécbe én úgy tettem, h a theme\templates\dock.vm-be beletettem a következőt:

#set ($sign_in_text = $languageUtil.get($company_id, $locale, "sign-in"))
#set ($sign_out_text = $languageUtil.get($company_id, $locale, "sign-out"))
#set ($login_url = "/web" + $layout.getGroup().getFriendlyURL() + "/login")
#set ($logout_url = "/web" + $layout.getGroup().getFriendlyURL() + "/home")

#if ($show_sign_in)
<a href="$login_url">$sign_in_text</a>
#end
#if ($show_sign_out)
<a href="/c/portal/logout?referer=$logout_url">$sign_out_text</a>
#end


Ha nem akarsz több nyelvet bele akkor még egyszerűbb.

Remélem segít.

Üdv,
Mihaly Nadudvari