Foros de discusión

service builder - org.hibernate.ObjectNotFoundException keletkezik

thumbnail
Adam Andrasko, modificado hace 11 años.

service builder - org.hibernate.ObjectNotFoundException keletkezik

New Member Mensajes: 2 Fecha de incorporación: 22/04/10 Mensajes recientes
Sziasztok,

Egy érdekes hibába futottam bele, amire egyelőre nem találtam értelmes megoldást, gondoltam megosztom veletek, hátha találkoztatok már hasonlóval.

Környezet: jBoss-4.2.3; Liferay Portal Enterprise Edition 5.2 EE SP4 (Augustine / Build 5208 / May 20, 2009);

Folyamat: egy web service-ről van szó, ami adatbázisba ment le adatokat illetve ad vissza onnan értékeket. A folyamat fontos része, hogy az adatok mentése során a WS kitöröl minden releváns adatot az adatbázisból és felveszi az újakat.

Kód: az adatbázis kód service builder-el lett generálva.

Hibajelenség: az első mentési kérés után az adatvisszanyerés sikeres, viszont a második mentés utáni adat visszakérés során már org.hibernate.ObjectNotFoundException keletkezik. Jobban megnézve a logokat azt láttam, hogy a második mentés utáni adat visszakérésnél még mindig az első mentés során lementett rekordot keresi a hibernate (amit már a második mentési folyamat törölt).

Nem tudom érthetően fogalmaztam-e. Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

üdv,
Ádám
thumbnail
Vilmos Papp, modificado hace 11 años.

RE: service builder - org.hibernate.ObjectNotFoundException keletkezik

Liferay Master Mensajes: 529 Fecha de incorporación: 21/10/10 Mensajes recientes
Szia Ádám!

Elég furcsa amit tapasztalsz, esetleg tudsz csatolni egy minta kódot? Akár futtathatót is, amit ki lehet próbálni?

Próbáltad már nem WS-en keresztül lefuttatni a releváns kódrészt? Jó lenne izolálni, hogy magában a generált adatbázis rétegben van-e a gond, vagy a WebService-esítésnél.

Üdv.
Vili