Forums

Home » Liferay Portal » magyarul

Combination View Flat View Tree View
Threads [ Previous | Next ]
Showing 1 - 20 of 21 results.
of 2
Zsolt Balogh
Liferay felhasználói találkozó Budapest, 2010 január
November 26, 2009 5:35 AM
Answer

Zsolt Balogh

LIFERAY STAFF

Rank: Expert

Recent Posts

Sziasztok!

Tervezünk egy Liferay felhasználói találkozót Budapesten 2010 januárjára. Előadásokkal egybekötött kötetlen beszélgetésre gondoltunk.

Szeretnénk felmérni, hogy hány érdeklődő van, kérlek jelezzetek vissza, hogy érdekelne-e hasonló rendezvény és ha igen, nagyságrendileg hányan jönnétek.

Zsolt
Rix Beck
RE: Liferay felhasználói találkozó Budapest, 2010 január
November 28, 2009 9:54 AM
Answer

Rix Beck

Rank: Junior Member

Recent Posts

Akkor én most megnyitnám az érdeklődők sorát, hátha többen kedvet kapnak.
Néhány éve kutatom már, hogy komolyabb igények esetén melyik portal/CMS rendszer az amelyikre érdemes volna építeni az elkövetkezendő években. Meglátásom szerint a LR architekturális szempontból és az alap portlet készleteit tekintve is nagyon jó alap.

Azonban erősen foglalkoztat néhány kérdéskör, amiről szívesen csacsognék néhányotokkal. Csak úgy gondolatébresztőnek egy téma:
  • Érzésem szerint a portletek konfigurációs felülete, beleértve a kontrol panel funkicóit, túlzottan jsp centrikusak. Strucc ide vagy oda, a szerver oldalon összepakolt html UI helyett - vagy mellett - el tudnék képzelni egy Ajax alapú, kliens intenzívebb alternatívát.

üdv
rix
Zsolt Balogh
November 28, 2009 11:50 AM
Answer

Zsolt Balogh

LIFERAY STAFF

Recent Posts

Rix Beck:
Érzésem szerint a portletek konfigurációs felülete, beleértve a kontrol panel funkicóit, túlzottan jsp centrikusak. Strucc ide vagy oda, a szerver oldalon összepakolt html UI helyett - vagy mellett - el tudnék képzelni egy Ajax alapú, kliens intenzívebb alternatívát.

Gyűjtöm az ötleteket, köszönöm. A kérdésedre a válasz pedig a Vaadin. Nagyon ígéretesnek tűnik mind a szoftver, mint a közösség mögötte. 5.3-as Liferay-ben out-of-the-box támogatás lesz, 5.2-es Liferay-ben plusz egy kattintás a működésre bírása.
Rix Beck
November 29, 2009 3:16 AM
Answer

Rix Beck

Recent Posts

Köszi, ezt meglesem...

azt gondolom, hogy az alkalmazás módja meg fogja nyitni a hasonló ajax keretrendszerek használata előtt az utat. Gondolok itt pl. akár egy Ext GWT -re.
Elég jó tapasztalataink vannak ExtJs alapú webalkalmazásokkal, igaz mi az UI réteget JS oldalon tartjuk, nem vittük be Java alá, hogy a service réteg lehessen PHP, ASP, bármi. De ez más lapra tartozik.
László Fülöp
November 30, 2009 10:05 PM
Answer

László Fülöp

Rank: New Member

Recent Posts

Helló!

Ez engem is érdekelne...
Akkor az már három!

Üdv:

Laci
György Vilmos Papp
December 1, 2009 4:29 AM
Answer

György Vilmos Papp

Rank: Regular Member

Recent Posts

MInt már privátban beszéltük Zsolt engem is érdekelne a dolog. Illetve pár kollégát is.
György Vilmos Papp
December 1, 2009 4:30 AM
Answer

György Vilmos Papp

Recent Posts

Kicsit ugyan off topic de hátha így jobban érdekel a dolog:

A Vaadin is GWT alapú mint az ExtGWT csak saját widget setje van.
Rix Beck
December 1, 2009 10:21 AM
Answer

Rix Beck

Recent Posts

Ahogy olvastam, azért van köztük egy elég komoly difi:
Vaadin applications are run on the server and are inherently more secure since the application logic is not exposed to the client-side. By running the application on a real JVM (on the server) you can use all Java features, libraries and tools.

...ami miatt rögtön érdekesebb a sztori.
Nekem a GWT vagy ExtGWT önmagában nem jön be. Nem látom értelmét bevinni a JS-t java alá csak úgy.
(de tényleg off.. nyithatunk egyet...)
György Vilmos Papp
December 2, 2009 1:05 AM
Answer

György Vilmos Papp

Recent Posts

Nyitottam ide: http://www.liferay.com/web/guest/community/forums/-/message_boards/message/4338234 egy topikot ezekre.
István Benedek
December 8, 2009 11:58 AM
Answer

István Benedek

Recent Posts

Ott a helyem
László Fülöp
December 10, 2009 12:50 AM
Answer

László Fülöp

Recent Posts

Sziasztok!

Úgy gondolom, sikerült megoldást találom a kérdések egy részét illetően a találkozóval kapcsolatban.
Két dolog már biztosan van: helyünk, illetve étel-ital.
Nemrég találkoztam egy emberrel, aki a Via One Europa cégnél dologozik, és nagyon Liferay párti. Amikor meghallotta, hogy a magyar közösség találkozót szervez, azonnal úgy érezte, hogy szeretne részt venni rajta, mi több a fenti két erőforrást is szívesen biztosítja.
A helyszín a River Park irodaház lenne.
Az illető úr neve egyébként Mohannad El-Barachi, és személy szerint nagyon szimpatikusnak találtam.
Ezzel a felajánlással nagyon belopta magát a szívembe. Főleg a kaja/pia résszel emoticon
Persze az sem elvetendő (csak hogy lássátok az elkötelezettségét ti is), hogy azonnal ráhajtott arra, hogy meghívja Jorge-t (Jorge Ferrer) Magyarországra a találkozóra.

Ehhez viszont fixálni kellene az időpontot, amire ők jan 18-a hetét ajánlották fel (pontosabban később).

Mi a véleményetek? Nekem nagyon tetszik az ötlet, hogy a bonyás részét, úgyismint hely, projektor, tábla, számítógép, kaja valaki adja.

Aki szeretne részt venni, kérem jelezzen vissza, egyrészt, hogy megfelelnek-e ezek a körülmények, másrészt, hogy pontos létszámot tudjunk mondani.

Zsolt, ha jól értettem a létszámmal kapcsolatban neked vannak pontos infóid.

Ezzel együtt gondolkodjunk el a programról is.

Üdv:
Laci
Zsolt Balogh
December 10, 2009 1:22 AM
Answer

Zsolt Balogh

LIFERAY STAFF

Recent Posts

Szia!

Köszönöm az utánajárást. A szervezéssel kapcsolatban már mi is tettünk lépéseket (a Liferay felé is), kérlek vegyük fel a kapcsolatot a zsolt.balogh (kukac) i-logic.hu címen.

Köszönöm:
--
Zsolt
György Vilmos Papp
December 12, 2009 5:58 AM
Answer

György Vilmos Papp

Recent Posts

Szia Zsolt!

Van már konkrétum a helyszínt létszámot illetően? A létszám amit korábban jeleztem, úgy néz ki reális részünkről. Amin még gondolkodni kellene:

Ki és milyen előadást vállalna?

Egyet esetleg vállalnék én is, de még ki kell találni mi lenne a jó téma (Plugin-SDK+Service builder, vagy EXT -es servicek használata Plugin SDK-s portletből, illetve jQuery-s csili-vili témák készítése, nem tudom még, meg azt sem, melyikre lenne idő felkészülni, mert kicsit sok a meló most emoticon ) (Mivel január 16-án lesz az élesítésünk, ha jól sikerül a debütálás, akkor lehet, hogy amolyan felhasználói esettanulmánnyal is tudnék készülni, vagy valaki más tőlünk) Kvázi úgy, mint Frankfurtban is az ottani előadók.

Tényleg, ki ajánlkozik és milyen témával/témákkal készülne?

Ez mondjuk a leendő résztvevők számára is érdekes lenne, hogy miről hallhatnának ott!

Jorge-vel kapcsolatban van valami hír? Te írtál már neki, vagy azt más intézi?

Üdv.

Vili
Zsolt Balogh
December 14, 2009 9:19 AM
Answer

Zsolt Balogh

LIFERAY STAFF

Recent Posts

György Vilmos Papp:
Van már konkrétum a helyszínt létszámot illetően? A létszám amit korábban jeleztem, úgy néz ki reális részünkről.

Nincs sajnos semmi konkrétum, holnap lesz. Fontos lenne eldönteni azt végre, hogy ki a célközönség.

Ki és milyen előadást vállalna?

Részemről lehet számítani egy előadásra, még ki kell választani a témát, van több lehetséges is.

Egyet esetleg vállalnék én is, de még ki kell találni mi lenne a jó téma (Plugin-SDK+Service builder, vagy EXT -es servicek használata Plugin SDK-s portletből, illetve jQuery-s csili-vili témák készítése, nem tudom még, meg azt sem, melyikre lenne idő felkészülni, mert kicsit sok a meló most emoticon ) (Mivel január 16-án lesz az élesítésünk, ha jól sikerül a debütálás, akkor lehet, hogy amolyan felhasználói esettanulmánnyal is tudnék készülni, vagy valaki más tőlünk) Kvázi úgy, mint Frankfurtban is az ottani előadók.

Szerintem egy esettanulmány nagyon hasznos lehet a közösség számára, hiszen a Liferay bevezetéseknél nagyon fontos a jól előkészített terv; amennyiben a buktatókat nem ismeri valaki, nehéz előre felkészülni.
Dinh Do
January 7, 2010 5:37 AM
Answer

Dinh Do

Recent Posts

Sziasztok!

Január 18-án lesz találkozó?
Zsolt Balogh
January 11, 2010 6:23 AM
Answer

Zsolt Balogh

LIFERAY STAFF

Recent Posts

Mi sajnos nem tudunk semmit a találkozóról, Mohannad El-Barachi átvette a szervezést, azóta nem kaptunk semmilyen információt.
György Vilmos Papp
January 21, 2010 8:26 AM
Answer

György Vilmos Papp

Recent Posts

Mi az hogy átvette???? Ki a fene egyáltalán az a pasi? Még egy postja sem volt ide, ráadásul elvileg ezt a találkozót azért találtuk ki, mert a frankfurti symposium is nagyon jó és tanulságos volt és jó lett volna egy kötetlen találkozóra, ahol tapasztalatokat lehet cserélni. Részemről köszi az ilyen "belemászok valamibe és átveszem a szervezést a közösségtől mert kitaláltak valami jó dolgot aztán jól eltűnök a fenébe" emberekből nem kérek!!! Szerintem az ismerőseim SE!

Figyi Zsolt, toljuk odébb az időpontot és szervezzünk egy valódi "közösségnek és közösségről szóló" találkozót valamikor februárban!

Mit szólsz hozzá? A hasonló "felajánlásokat" pedig eleve elutasíthatná a közösség. Bár lehet más nem osztja a véleményem, de az említett Mohannad El-Barachi urat még nem láttam itt a fórum és Liferay-el kapcsolatban sem láttam még sehol a nevét....
László Fülöp
January 15, 2010 1:48 AM
Answer

László Fülöp

Recent Posts

Sziasztok!
Még mielőtt több felindult bejegyzés születne, szót emelnék én is az ügyben.
Először is senki nem "vett át" semmit. Nem szeretném, ha Zsolt szűkszavú (és talán kissé pongyola megfogalmazású) bejegyzése még több félreértésre adna okot.
Előre leírom, hogy ha az én bejegyzésemben is találtok ilyen pongyolaságokat, akkor az az én fogalmazási hibám, de biztosíthatlak benneteket, hogy a legpozitívabb hozzáállással viseltetek a találkozó iránt, hiszen én is szeretnék ott lenni, és találkozni a magyar Liferay-esekkel.
Tehát:

A találkozót továbbra is a közösség, illetve annak lelkes tagjai szervezik. Én is egy ilyen lelkes tag vagyok, mikor M.B. felajánlotta, hogy biztosítja a termet akár 15, akár 150 résztevő lesz, plusz emellé kapunk széket, asztalt, ételt, italt, kivetítőt, számítógépeket, bizony megörültem. Ha emellé még számoljuk, hogy ő is erőfeszítéseket tesz a Liferay-esek felé, hogy jelenjenek meg, ez még tovább emeli az esemény színvonalát. Ők (a Viaone, lásd fentebb) rendelkeznek mindezen erőforrásokkal, és örömmel adják ezt számunkra.
Külön kiemelném, hogy nagy gondot fordít arra, hogy ez az esemény a magyar Liferay-eseké legyen, a felhasználóké és programozóké. Elmondása szerint ezzel az találkozóval szeretné előmozdítani a Liferay magyarországi ismertségét és elismertségét. A találkozó jellegét sem szeretné meghatározni, válasszuk akár a kötetlen vagy a "nagy előadásos" formátumot, a támogatást megkapjuk.

Ha valakit kritika illethet a dologgal kapcsolatban, akkor az én vagyok, de meg kell mondjam, hogy 4 heti betegségem alatt nemcsak a Liferay.com-ot kerültem, de gyakorlatilag minden mást is. Így most elnézést kérek a nagy hallgatásért.

A tervezett találkozóval kapcsolatban annyit, hogy Zsolt információ szerint (ő tud a jelentkezőkről) akár igen sokan is lehetünk.
Másik hír, hogy a Liferay-esek tudtommal még hivatalosan nem adtak választ, így amennyiben szeretnénk őket itt tudni, nem tudom, hogy a jövő heti dátum tarható-e?

Még egyszer elnézést a félreértések miatt, de jövő héttől már figyelemmel tudom/fogom kisérni az eseményeket.

Üdv:
Fülöp László
György RÁCZ
December 8, 2010 11:42 AM
Answer

György RÁCZ

Recent Posts

Sziasztok!

A fentiekből úgy tűnik, hogy ez a találkozó végül nem jött össze... Esetleg jövőre segítők nélkül?

Üdv,
Gyuri
Zsolt Balogh
December 8, 2010 11:47 AM
Answer

Zsolt Balogh

LIFERAY STAFF

Recent Posts

Sziasztok,

A Liferay éppen néhány eseményt tervez a jövő évre Magyarországra, ezek hamarosan kint lesznek a liferay.com-on valamint a fórumon is értesítünk mindenkit.

Zsolt
Showing 1 - 20 of 21 results.
of 2